şükela:  tümü | bugün
 • bu kültürün ülkenin kılcal damarlarına yayılmasının yegane sorumlusu devlettir. çünkü cumhuriyet kurulduktan sonra radyolarda halk müziği yayınına yasak geldi. halk müziği klasik müzikle birlikte yorumlandı. ee bu da haliyle bizim köylü memedaanın ilgisini çekmediğinden radyo da yeni bir frekans arayışına girildi. o dönemlerde ortadoğuda özellikle mısırda arabesk müzik revaçta olduğundan bizim naçizane radyo frekanslarımıza o kanallar girmeye başladı. gel zaman git zaman arabesk müzik ülkenin en ücra köşesinden en kalabalık metropollerine kadar her yerine adeta bir virüs misali yayıldı.
 • kendini sağcı, solcu, a mezhepçi, b mezhepçi, dindar, agnostik bilmem ne tanımlayan (bu kendini tanımlama da ayrıca ortadoğulu beyinsiz işi ya. farklı konu) ortadoğuluları derinden etkileyen kültür.
  bir şekilde temas edilen ilahilerde, marşlarda, ezgilerde, şiirlerde hep bir kendini acındırma, cıvık cıvık romantizm, acziyet, zavallılık.
  ülke komple patolojik vaka. bu da ucundan kenarından belirtilerinden birisi.

  zavallı insanlar, zavallılaştırılan kalabalıklar. zırlamasın, ağlaşmasın da ne yapsın, elinden ancak bu geliyor.

  dıt dıt dınının dıt dıt dınının. batsın bu dünya, bitsin bu rüya.
 • 2000'lerin başında bitmesi gereken kültürdü lakin bitmedi.çok istedik bitsin diye dandik pop kültürü bile daha iyidir dedik ama olmadı.bu lanet şey rap müziğinden rock' a popa edebiyata bile sıçradı ele geçirdi siz düşünün.allahın cezası pis şey.allahın cezası acı çekme meraklısı sahte yapay gerizekalı kıro hayvan oğlu hayvan yeni jenerasyon.ciddi anlamda iğrençsiniz gençler haberiniz olsun.neyiniz eksik amk ne isteseniz ananız babanız alıyor en güzel spor ayakkabıdan en pahalı telefona bilmem neye kadar.it gibi çalışıp herşeyinizi almıyorlar mı amk hayvanları.bu neyin acısı lan neyin kederi it oğlu itler.

  edit:hakaret
 • tırrek ve apaçi kültürüyle harmanlanarak ; aleyna tilki müziği olarak çağımıza dikildi ve genç nüfusun olmayan kültürünü iyice dibe çekmektedir yazık ki.
 • derhal bitirilmesi gereken aşırı kötümser , iğrenç , pislik, dışkımsı bir kültür.
 • müzikal olarak insanların psikolojisini bozan tarzların başında gelir arabesk.

  özellikle gençlerin ve çocukların.
  ortada hiçbir şey yokken dinleyicilerini yılanın başını boka bastırır gibi iyice karamsarlığa ve çaresizmiş gibi hislerin dibine bastırırlar.
  kendilerini sürekli başaramama, becerememe düşünceleriyle yoğurur ve bu yönde telkin ettikleri için haliyle psikolojisi bozuk/garip bireyler çıkar ortaya.
  eğer ergenlik dönemlerini bu arabesk müzikle tamamladılarsa, hayata kaybeden ve yıkık modunda devam ederler. dünyaya ve hayata sebepsiz öfkelidirler.
  hayat kahpe mottolarıdır.
  hayat kahpe değil ulan, senin kafayı kaldırıp etrafı görememenden dolayı yaptığın seçimler kahpe, hayat değil.

  kimsenin kendilerini anlamadığını, anlayamayacağını düşünürler ki alakası yok. diyalogları kesin olmadığı için kendilerini ifade etmekte zorlanırlar ve saçma sapan sokak jargonlarına sığınırlar.

  mesela bu insanlar rap tarzına bile uyum sağlayamadı, arabesk rap diye bol böğürden bağırmalı, götten inlemeli bir tarza evirdiler. (tam bir kulak tecavüzü tarzı)
  bu insanların kendini jiletleme olayı arabeskin çıktığı zamandan beri var müslümle başlayan bir akım değil.
  müslüm sadece bu insanlara şahit olmamızı sağladı.

  zevkler ve renkler tartışılmaz evet ama bir yere kadar. sevdiklerinizi bu müzikten alt kollarından uzak tutun.
 • "çoğu zaman, kişinin başlangıçta kendisini bir kurban olarak görmesi kalıcı bir imgeye dönüşür. anne ve babalar, patronlar ya da sevgililer, acı veren kişiler olarak, daha da kötüsü, kendimizi incitmemize neden olan kişiler olarak öne çıkarlar. toplumsal açıdan bu imge, kaba ama kesinlikle doğru biçimde marx’in lumpenproletariat düşüncesinde ifadesini bulmuştur: meyhanelerin koruyucu duvarları arasında, ezilenler çektikleri acıları konuşurlar, kara yazgılarına lanet okurlar ve teslim olurlar. yapılabilecek hiçbir şey yoktur; teslimiyeti “kader*e” bağlamak efendilerin nihai silahıdır."
  richard sennett - authority*
 • bunu eleştirirsem linç edilirim di mi?
hesabın var mı? giriş yap