• flas flas..!

ulkemizin unlu arabesk ustadlari, milyonlarin sevgilisi orhan gencebay,ibrahim tatlises, mahsun kirmizigul ve hakan tasiyan guclerini birlestirip bomba gibi bir albumle sevenleriyle bulusma karari aldilar. yalniz sanatcilarin bize bir surprizleri var. orhan gencebay dun kendisiyle gorusmemizde soyle konustu..

"sevgili gonul dostlarimiza bambaska dunyalarin kapilariniz aciyoruz, gecen gun oglum orphaned land adli bir grubun albumu dinletti, arabesk metal diyorlar. biz bu isi daha iyi yapariz dedim, heyecanla dostum erkin koray'i aradim. ibrahim, hakan , mahsun toplandik, bir haftada sarkilari yazdik, cok sert bir album oldu."

grubun beraber cekilmis fotolarini ilk defa biz yayinliyoruz:

http://img.photobucket.com/…377/troil/metall-ca.jpg

eksi haber ajansi
  • lisede sıraların en arkasına oturup da salak salak şeytan resimleri çizip metal dinleyen, lakin arkadaşları veya gittiği cafelerde, bilardo salonlarında vs. arabesk dinlemek zorunda kalanların, kulaklarına iki müzik türünün de rahatsız edici gelmesi bir yana hoş geldiği müzik türü.
  • (bkz: love metal)
  • böyle bir şey varsa budur; thurisaz-endless

(bkz: #85305801)

i was drowning a dying moment, my burning flame...

eskimiyor da aq şarkısı, en son, son ses ve otobanda son sürat giderken dinlemiştim otoyol hipnozu falan hikaye. gerçekliği sadece gaza basarak hissedebiliyordum yoksa kendimde değildim. bir de kitle histerisi midir nedir sadece türkler dinliyor, yorumlar kısmını işgal etmişiz. hepiniz dinliyorsanız neden çevremde yoksunuz gelin konuşalım bu efsunlu parçayı saniye saniye.

yine de sakın karanlık bir yerde son ses dinlemeyin ağzınıza sıçar.
    ah, bırakın sıçsın. ne güzel sıçıyor.
  • (bkz: progresif metal)

yalnız şu şarkı buram buram arabesk kokuyor, insanı şahlandırırken hüzünlendiriyor.

alcest şarkıları hakikaten muazzam.
  • önce; (bkz: arabesk)
    gördüğümüz gibi arabesk demek ağlak, duygu yüklü, duygu sömürüsü anlamına gelmemektedir. o halde doom metal'i kapsamayan metal türüdür, orphaned land güzel bir örnektir.
  • orijini açısından değil de içeriği açısından bakarsak belki de;
    (bkz: doom metal)
  • (bkz: opeth)
  • (bkz: ağlak metal)
  • mutsuzluğunuzu, acınızı ve hüznünüzü bir nebze olsun yatıştıracak metal müzik türü. özellikle gece yolculuklarında son ses dinlemek ayrı bir keyif verir.

arabesk metal adı altında oluşturduğum playlistim.
hesabın var mı? giriş yap