şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ı hate gevşek rabıtalar.
 • haklı cümledir, mantıklı konuşmuş yine paşam.

  hakan sefere gittiğinde ülkeyi yöneten sultan nerede? hiç bir vasfı olmayan (oldurulmayan) islam kadınları nerede?

  bir karar alacakken toplanan konsey nerede? akla gelen herşey için icazet alınan şeyhülislam nerede?

  umarım her düşüşün bir çıkışı vardır ve bu kara çarşafı üzerimizden bir an önce atarız.
 • %100 doğru sözdür. ne zaman ki bu gerçeği kabul ederiz, anca o zaman toparlanmaya başlarız.

  not: zekâ küpünün biri demiş ki "aynen istanbul bu uyuşuklarla fethedildi."

  aynen aynen. roma'yı inim inim inleten attila da müslümandı zaten ama dönemin konjonktürü sebebiyle tengrici gibi davranıyordu. ama gizli gizli namaz kıldığını gören, geceleri kanatlı atıyla kabe'ye gidip namaz kılıp döndüğünü görenler var.

  ha bu arada; küçümsenildiği zannedilmesin zira en sevdiğim üç osmanlı padişahından biridir fatih ama fatih'in yıktığı doğu roma: http://dersimiztarih.net/…-osmanlının-sınırları.jpg (kırmızı renkli kısım evet)

  tengrici attila'nın inim inim inlettiği roma: https://upload.wikimedia.org/…px-shepherd-c-048.jpg
 • doğru bir söz değildir. kimse kusura bakmasın.
 • atsız’ın mussoliniye yazdığı şiirde din arap’ın, hukuk sizin, harp türklerindir sözünü hatırlatmıştır.
 • şimdi bu belgeler ile, mustafa kemal için müslüman değil idi yazabilirmiyiz? velev ki yazdık, mesaj kutumuza küfür etmeden cevap alabilirmiyiz ? bak hakaret yok , sadece bir soru .
 • (bkz: geldi bahar ayları gevşer gönül yayları) tadında bir tespit. böyle saçma sapan bir tespiti halaskargazi'miz, tarikat-ı medeniyette pirimiz atatürk yapmış olamaz. o değil deyin len. böyle bir açıklamayı yapsa yapsa (bkz: yossi kohen)
  yapmıştır.

  gerçek atatürk, zağnos paşa camisinde şu hutbeyi vermiştir:

  “ ey millet! allah birdir, şanı büyüktür. allah'ın selâmeti, sevgi ve iyiliği üzerinize olsun. peygamberimiz efendimiz hazretleri, cenâb-ı hak tarafından insanlara dinî hakikatleri tebliğe memur edilmiş ve resul olmuştur. temel nizamı, hepimizin bildiği kur'ân-ı azimüşşan'daki açık ve kesin hükümlerdir.

  insanlara maneví mutluluk vermiş olan dinimiz, son dindir, mükemmel dindir. çünkü dinimiz; akla,
  mantığa ve gerçeklere tamamen uymakta ve uygun gelmektedir. eğer akla, mantığa ve gerçeklere
  uymamış olsa idi bununla diğer ilâhî tabiat kanunları arasında birbirine zıtlık olması gerekirdi. çünkü bütün tabiat kanunlarını yapan cenab-ı hak'tır.

  arkadaşlar! cenab-ı peygamber çalışmalarında iki yere, iki eve sahipti. biri kendi evi, diğeri allah'ın evi idi. millet işlerini allah'ın evinde yapardı. hazret-i peygamber'in mübarek yollarını takip ederek bu dakikada milletimize ve milletimizin şimdiki ve geleceğine ait konuları görüşmek maksadıyla bu kutsal yerde, allah'ın huzurunda bulunuyoruz. beni bu şerefe kavuşturan balıkesir'in dindar ve kahraman insanlarıdır. bundan dolayı çok memnunum. bu vesile ile büyük bir sevaba nail olacağımı ümit ediyorum.

  efendiler! camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. camiler, söylenenleri dinleme ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılması lazım geldiğini düşünmek, yani birbirimizin görüş ve düşüncelerini almak için yapılmıştır. millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. işte biz de burada din ve dünya için, geleceğimiz için her şeyden önce hakimiyetimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım.

  ben yalnız kendi düşüncemi söylemek istemiyorum. hepinizin düşüncelerini anlamak istiyorum. millî emeller, millî irade yalnız bir şahsın düşünmesinden değil, millet fertlerinin tamamının arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. bundan dolayı benden ne öğrenmek, ne sormak istiyorsanız serbestçe sormanızı rica ederim."
 • babam derdi hep, türklerin aklı olsa vermez parayı arap’a, arap’ın aklı olsa vermez şaraba.
 • hz. muhammed'e olan hayranlığımın bir kez daha katlanmasına sebep olan cümle. adam bir din oluşturmaya karar veriyor ve milyarlarca insanı etkiliyor. dünya tarihini derinden etkileyen bir şahsiyet.
 • aynen uyuşarak istanbul fethedildi. yobazlar.