• iş bu entry yetkili insanların önerilerini alabilmek adına düzenlenmiştir.

akdeniz'den ege'ye uzanan 10 günlük karayolu seyahatim için almayı düşündüğüm alet-ül vara vara.

gerek araç içinde çakmak yuvasına takarak, gerek karavan kamp alanlarında prize sokarak kullanmak istediğim ancak verimliliğinden ve kullanılabilirliğinden emin olamadığım buzdolabı çeşididir.

uygun fiyatlı olduğunu düşündüklerimin (200-300 tl arası, 12/220 v, ortam sıcaklığının 15 derece altına kadar soğutma), çalışırken çıkardığı ses miktarını ve zeytinyağlı yemek, kek, börek, yumurta gibi yiyeceklerin muhafazasını sağlayıp sağlayamadığını öğrenmek istemekteyim. (buzdolabının sürekli bir enerji kaynağına bağlı olduğu ve gölgede tutulduğu varsayılabilir. ek olarak akdeniz'de yazlar sıcak ve kurak geçer.)

etyemez biri olarak özellikle akdeniz'de geçirdiğim süre boyunca, ki yolculuğumun çoğu akdeniz'de geçecek, kolay yemek bulabilmek ve karnımı tam doyurabilmek adına bu buzdolabı büyük bir önem teşkil edecektir.
  • kompresörlü olmayanları yiyecek içecekleri serin tutar, o kadar.

gerçi içine buz kasedi koyunca gene de bayağı iş görüyor.
  • bu buzdolabı bildiğiniz buzdolabı gibi değildir. yani içeceklerinizi içine sıcak koyarsanız aynı ısısını korur, soğutmaz. soğuk içeçek koyarsanız aynı soğukluğu korur. işlevi bu. ısısyı sabit tutmak.

özetle, yiyecek içeceklerinizi bu buzdolabına ısı olarak nasıl koyarsanız öyle alırsınız.
    bence gereksiz. heryer a101, bim, şok ve bilimum irili ufaklı market dolu. inin soğuk ve taze alıp yiyin için.
  • demmon 40 litre kullanıyorum 2 senedir.
    oda sıcaklığında da koysan 30-40 dakikada buz gibi yapıyor.
  • (bkz: iceco)
  • ben buna bir heves ettim aktüel ürünlerde içim pır pır tıpkı bim sevinci yaşayan döndü hanım gibi sabah koştum aldım geldim pek de araştırmadan.
    12v çakmaklık girişli 20 litre olanını aldıktan sonra önce içine derece atarak bir saat kadar kısa sürüşte denediğimde 10 dereceye kadar soğutma sağlıyordu. bugün bazılarını önceden dondurduğum yiyecek ve kahvaltılıklarla 10-11 saat gibi bir yolculuk sonunda hiçbirini bozulmamış bir şekilde tatile gittiğim evdeki buzdolabına yerleştirdim. sadece yaprak sarması, mantı ve içli köftelerin hafif buzu çözülmüştü onun dışında kahvaltılık salça gibi şeyler gayet soğuktu. tek olumsuz yanı çalışırken biraz ses çıkarması ve içindekiler bozulacak mı diye beni germesi oldu. neyse ki mahcup etmedi ama ben bir daha aynı hevesi kendimde bulup içini doldurur muyum bilmiyorum.
  • oto buzdolabı da denilen, araçlarda kullanılan, taşınabilir buzdolapları.

bazı araçlarda fabrika çıkışı opsiyon olarak da sunulmaktadır.
  • çok da verimli olmadığını düşündüğüm alet. ben memnun kalmadım.
hesabın var mı? giriş yap