• klimalı bir araçtaysanız, kışın da olsa klimayı açın. sıcak üflemesine ekstra bir katkı sağlamayacaktır ama klima, çalışma prensibi itibariyle araç içerisindeki nemi emen bir mekanizmadır. bu görevini yerine getirecek, 1 dakikada camlarınızı tertemiz yapacaktır. emniyet kemerinizi takmayı unutmayın. yaprak sarmasına limon sıkın.
  • cam kalınlığı az olan araçların baş belasıdır. ilk yağmurda anında camlar buğu tutar. klima açtırır. bezle girişirsin iz yapar. adamı deli eder.

aslında buğu olayı tam olarak fakirlik alametidir. *
  • (bkz: pril)
    şimdi reklamlar *
    şaka şaka fairy de olur.
  • küçük bir keseye kedi kumu koyup dikiz aynaya asarak, ayrıca bir çoraba yaklaşık 3-4 avuç kedi kumu koyup ön koltuklardan birinin altına yerleştirerek giderilebilecek problem.
  • araçlardan bulunan dışarıdaki havayı sirkülasyon için içeriyi verme tuşu ile sorun olmaktan çıkacak durumdur. görsel
    camları açarsanız da gene daha hızlı çözülür. tekrar buğu olmaması için o konumda tutmanız lazım. özellikle ıslak bi şekilde araca girince çok buğu oluyor. saygılarımla..
  • otomatik buğu/buz giderme fonksiyonu ile karşılaşılmayan durumdur.
  • klima ayar düğmelerinin yanında, dışarıdan hava girişi düğmesinin basılarak aktif hale getirilmesi ile kolayca giderilecek sorundur. göstergede genelde arabaya dıştan gelen ok şeklindedir. bu düğmenin diğer seçeneği havayı araba içinde döndüren düğme (araba içinde dönen ok şeklinde) basılı olmamalıdır.
  • yağışlı havalarda hemen buğu oluşmasının ana sebebi ıslak ayakkabı ve giysilerdir. onlar kurumaya çalışırken içerisi nem olur
  • başlık olmayınca kimsenin camı buğulanmıyor mu? benim arabam ezik mi diye beni üzmüş nesnedir.

ya çok büyük bir sıkıntı! bunun bir çözümü ya da benim telaffuz edemediğim bir başlığı var mıdır?

aydınlatma rica ediyorum.
    saygılarımla,,

edit: gelen mesaj ve entryler sonucu çözümler şöyle;

1-klimayı açıp, camın önündeki fan seçeneğini seçmek.

2-çakmaklığa takılan ve camı ısıtan fan. https://ty.gl/3yfoeyyidl

3-bulaşık deterjanı* bunu içten mi dıştan mı uyguluyoruz bilmiyorum.

4-tıraş köpüğü.

5-kedi kumu.

destek için teşekkürler sayın suserler.
  • cam buğulanıyorsa klima açılır, klima düğmelerinde zaten cam işareti bulunur ona basılır klima sıcak havayı cama vurunca çok kısa sürede çözülür.

edit. bahsettiğim işaret bu
hesabın var mı? giriş yap