şükela:  tümü | bugün
  • başıma gelen dolandırıcılık;

bayram sezonunda son anda yapılan bir plan değişikliğinden dolayı kiralık araç bulamadım. en son bir sitede bulunan telefon numarasından buldum ve ayırttım. parayı hesaplarına yatırdım. (500tl)
    ardından memlekete gittim, böyle bir yer yok. adamı arıyorum telefonlarıma çıkmıyor.
    bunun üzerine karakola gittim. bu arada durmadan adamı arıyorum, whatsup'dan yazıyorum.. pat açtı bu herif dedim şuan karakolda seni şikayet ediyorum. bu adam bana sövmeye başladı. ben dolandırıcı değilim, arkadaşım var orada, senin gibi adama araba vermem paranı geri veriyorum. iyi ok dedik mecbur, elimde bir tek dekont ve whatsup yazışması var. zaten karakolda kimse ilgilenmedi bile.
    adam normal olarak parayı yatırmadı. gittim şikayet dilekçesi yazdım karakola, haber bile gelmedi. lan bari vergi kaçırıyor diye şikayet edeyim dedim, onunla da ilgilenmediler.

şimdi dava açmayı düşünüyorum ama nasıl kanıtlayacağım ve üzerinden ne kadar süre geçince dava açamıyorum bilmiyorum, bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.