şükela:  tümü | bugün
 • bir arkadaşımın başına gelmiş olay. internetten 1 gün önce genişletilmiş sigorta ile kredi kartıyla ödemesi gerçekleştirilen avis araç kiralama işlemi sonrasında findeks puanı bahane edilerek araç teslim edilmemiştir. internetten biraz araştırma yapıldığında son bir senedir bu uygulamanın biraz da keyfi olarak uygulandığı gözükmekte. firmalar bu uygulamayı gerçekleştirirken araç kiralama sözleşmesinde buna dair maddelerin olduğunu dile getirerek kendilerini savunuyorlar. araç kiralamacıları derneği sitesinde kkb yöneticisi bir kişi saçma bahanelerle sanki böyle bir ihtiyaç varmış da buna çözüm getirmişler gibi pazarlama cümleleri satıyor.

  bence rezalet gibi rezalet. daha önceleri defalarca kiralama yapıldı aynı firmadan ya da diğerlerinden. araçlarla ilgili hiçbir sorun yaşanmadı. hayır kiralama bedeli ödeniyor, depozito veriliyor, kapsamlı sigorta yapılıyor (ki araçların da ayrıca trafik sigorta ve kaskoları bulunmakta) findeks puanı ne alaka. arabayı komple satın almak için kredi mi çekiyoruz? trafik puanına baksalar hadi bir nebze anlamı var.

  siz siz olun acil bir işiniz varken mağdur olmayın ve önceden görüşüp gerekirse yerel daha küçük firmalarla anlaşın.

  galiba bu araç kiralama şirketlerinin bazı yerleri kalktı. müşteri beğenmiyorlar. ayrıca vermeyi reddettikleri hizmetin bedelini hala kredi kartına geri yatırmamışlar.

  muhtemelen kkb bu firmalardan kallavi bir ücret alıp kandırdı. bu firmalar da artısını eksisine hesaplamadan findeks sistemine entegre oldular.
 • rezalet olmayan rezalet başlığı.

  1 dk düşünsen anlarsın kiralama şirketlerinin niye kredi kayıt bürosu sorgusu yaptıklarını. ama düşünmeyip 10 dk harcayarak entry girebiliyorsun.

  düşünüp hala bulamıyorsan yeşillendir mesajla. açıklarım o zaman.
 • gayet rezalet gibi rezalet. findeks puanı iyi olan zaten gitsin araba alsın. zaten o tip durumlar araba kiralama şirketleri birçok sigorta çeşidi yaptırıyor ve satıyor. şahsen puanım hiç iyi değil ama şu ana kadar her ay kiralarım ödeme konusunda bir sorun çıkmadı. hani deseler trafik ceza puanınıa göre veriyoruz anlaşılır. kredi mi çekiyoruz ki findeks puanımıza bakılsın? bu mantığı ev kiralarken de uygulanırsa bir sürü insanın yatacak evi bile olmaz. genelde ev kiralanırken eve zarar verme potansiyeline göre değerlendirilirsiniz; yani katıldığımdan değil ama düzenli bir geliri bile olsa bekar adamın ev bulma şansı düşüktür çünkü ev ve bulunduğu muhitteki düzeni bozacakmış önyargısı vardır. kısaca findeks notu ile kısa süreli araba kiralamasının bir alakası gözükmemektedir.
 • kkb si düşük adamın profili, sorumsuz, ileriyi düşünemeyen, planlama yeteneği olmayan adamdır. istisnalar vardır tabii onları dışarda tutarak söylüyorum bunu. araç kiralama şirketi doğru bir hareket yapmış.
 • rezalet puanım 0,1/10

  findeks notu 1950 puan üstünde olan çeşmeli bir turizmci olarak kira firmasını %100 haklı buluyorum.

  sizin gibi kredisini ödemeyenler yüzünden risk puanları attığı için faizler yükseliyor. borcunu ödemeyenler bunun cezasını hayatlarının her noktasında görmeli. avis ve koç grubuna helal olsun hakkımızı savunmuşlar.