şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)

  edit: başıma kalmüş.
 • unintended social consequences, yani amaclanmayan sosyal sonuclar doguracagi tahmin edilebildigi icin iktisatcilar desteklemeyecegi durum. cogu kaza birkac saniyenin icinde olur ve eger sofor o birkac saniyede "lan dur carpmam herhalde, yaklasirsam basarim, bir ton para gitmesin kornaya." diye dusunurse, kazanin kesinlestigi anda calmasinin bir anlami olmayacagi dusunuldugunde, kazalarin artmasina sebep olabilir. aslinda kazanin maliyeti ile kornanin maliyeti karsilastirilamaz bile ama kucuk hesaplar pesindeki bir soforun aklini oyalayabilir yine de. ha dunya uzerindeki tum arabalar carpissa benim yine sikimde degil ama unintended consequences of intended actions acisindan degerlendirmeden karar almanin gerizekalica olacagini da belirtmeliyim.
 • unidentified flying object'lerin çok kızacağı eylem. uzaylılar o bikaç saniyede çok acayip şeyler yapabilirler. gerizekalı gerizekalı konuşmayın.
 • bu fikir erdal demirkıran'ın sadece başbakan okusun kitabında yazıyordu. adam önerirken ciddiydi.
 • nişantaşı'nda sürekli ışıklara takılan araçların konvoyu ve durmadan ilerlemeyen trafiğe rağmen sürekli kornaya basmaları açısından çok gerekli olduğunu düşündüğüm uygulama. zira o kornalar çalıştırmıyor insanı o nasıl bir gürültüdür.
 • lütfen olsun dediğimdir.. zira korna sesinden başka hiçbir ses beni katil olma noktasına getiremez..
 • ciddi olarak ses kirliliği için yıllar önce bulduğum çözümdü.

  kota ile verilmesi veya günlük kota belirlenmesi de seçenekler arasında. yıllık kontrollerde sıfırlanabilir veya araba üreticileri basitçe bu mekanizmayla araçlarıda üretebilirler.

  günlük 50 üzerine korna başı 1tl gibi sistemlerde olabilir.

  taksiciler sohbet etmek için
  minibüsçüler gel gel demek için

  çeşitli korna dilleri geliştirdiler. misofonya hastalarının ömrünü kısaltmaktadır.

  (bkz: misofonya)
 • saçmalığın daniskası, gerizekalı turnusolu sıçmık.

  devletler bile yerel yönetimlere önem verelim de iş yükümüz azalsın derdindeyken, bizim bu şekil kontrol edilebilirliği zor şeylere kafa yormamız, düşük kalibreli oluşumuzun göstergesidir. kaldı ki trafik, bir bilgisayar oyunu değildir. herkes her gün farklı şeylerle karşılaşmakta, farklı sorunlar yaşamaktadır. sen herkese aynı kontörü vermeye kalktın mı kafadan sıçtın bir kere. ha desen ki bunu gelir kapısı yapalım... o halde zenginin kafa sikmesi serbesttir gibi bir kapıya çıkıyor mevzu.

  araçta ya da kornada hata arama ey aptal oğul. sen şoförüne gereken eğitimi ver, gerisine karışma.