şükela:  tümü | bugün soru sor
 • belki bu bilgi, birilerini beklenmedik sıkıcı durumlardan kurtarır.
  aracınızın muayenesinin tarihi geçtiyse ve siz de muayenesini geç yaptırıp trafiğe çıktıysanız, aracınız otomatik olarak trafikten men edilir.
  çözümü çok basittir. muayane yaptırdıktan hemen sonra size en yakın trafik tescile uğrayıp ekrandan men ibaresinin kaldırılmasını talep edin. hiç bir evrak ya da birşeye gerek yok. anında kaldırıyorlar. ola ki bu işlemi yaptırmayı unuttunuz, ilk çevirmede muayane yapılmış bile olsa aracınızı otoparka aldırabilirler. hatta araç satış işlemlerinde noterde satışı bu yüzden gerçekleştiremezsiniz.
  başlık açıp yazsam ilgi görmez ve birilerine fayda sağlamazdı. ufku iki katına çıkarmamış olabilir. ama bir kişi bile olsa böylesine beklenmedik bir duruma karşı hazırlıklı yakalanırsa benim için 2x mutluluğa bedel.
  “mobil girdi.”
 • 2 numara cam filmi hafif kusur, motor no okunamadı hafif kusur. plakada delik var ağır kusur. en yakın şoförler odasında 20 dk da 34 tl ye plaka çıkıyor. 30mb yi arayıp muayene randevusu alıp muayeneden geçebiliyorsunuz.
 • ön veya plakanızın herhangi bir yerinde vida varsa ya da plakanız delinmişse ağır kusurlu olarak çıkarsınız,muayene raporunuz ile doğrudan şoförler odasına gidip 1-2 saat içinde 2 plakayı 34 tl karşılığında değişebilirsiniz,2.kez muayene için randevu almanız gerekli ve 1 ay içinde gittiğiniz takdirdi ücret ödemiyorsunuz,özetle plakanız standartlara uygun değilse emniyet aracılığı ile plakanızı yenileyin ondan sonra muayene istasyonuna gidin.