şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce öğrendiğim soygun türü. artık alışmış olmamız gerekiyor ama alışamıyorum elimde değil.

otomobil muayene ücreti 342 tl. sanırsın arabaya servis verecek, yağını değiştirecek adamlar

kaynak

edit : sebebi anlaşıldı, devletciğim bunu da peşkeş ay pardon özelleştirme yapmış. doğuş grubu öpüyormuş. şaşırdık mı? tabii ki hayır

soygun sebebi

edit : "chp: araç muayene istasyonları ihalesi 6 milyar dolarlık peşkeş
    chp izmir milletvekili erdal karademir, yıllık 300 milyon dolar getirisi olan araç muayene istasyonlarının 20 yıllığına 613 milyon dolara ihale edildiğini hatırlatarak, bunu "akp hükümeti'nden giderayak 6 milyar dolarlık peşkeş" olarak niteledi."
  • çok sağlam soygundur. gerçekten de aklım almıyor. o kadar para nereye gidiyor
  • resmen soygundur. araç muayenesinde sistem değişmeli. muayeneden geçen araç sahiplerine para verilmelidir.
  • devlet elinde iken 50 tl ye halledilen araç muayenesi, özelleştirilip, birilerine peşkeş çekilince bedelini yine halk ödüyor.
    342 değil 3042 tl de olsa devlet işine bakıyor. millet sömürüldüğü ile kalıyor.
  • rakip firma için izin/yetki verseler ve açılsa iki firma anlaşır fiyatı eşitler. rekabet etmezler. türkiye'de rekabet kurumu boşa maaş alan insanlardan oluşur. çay kahve masrafları da cabası. halkın yararına bir işleri görülmemiştir.

türk telekom'u özelleştirirler alt yapı ile birlikte satarlar. rakip firmalar hizmet vermek için türk telekom'a alt yapı parası vermek zorunda kalır. (bkz: okyanus altındaki iletişim kabloları/@amprikuku)

türk usulü özelleştirme budur.

422 tl azmış bile.

bu arada asıl merak ettiğim konu muayenesi biten araçlar için 20 ağustor 2020'ye kadar süre uzatıldı. mayısta muayenesi biten kişi 20 ağustos'ta gittiğinde gecikme faizini alıp almayacakları zira randevu almak istediğinizde bu gecikme faizi randevu kağıdınızda yazıyor.

tüvtürk'de çalışan bir tanıdığım alınmayacak dedi ancak göreceğiz.

büdüt: @softwareng yazar uyardı. paşa paşa ödüyormuşuz gecikme zammını. şaşırtmadı...
    büdüt 2: @hystory'den düzeltme geldi. kendisi dün muayene yaptırmış gecikme bedeli alınmamış. "karardan önce cezaya girmiş olabilir gecikme faizi ödeyen suser."dedi.
  • ben kendi muayeneme 100 lira veriyorum bu ne aq ):
  • linkteki elde edilen gelir doğruysa güzel soygunmuş. göstere göstere fahiş fiyat uygulaması yapılıyor anlaşılan.
  • karşılığında bir hizmet almadan sadece aracının gerekli şartları sağlayıp sağlayamadığını denetlemek bu para olmamalı. içim acıyor her muayne de ve klasik cümle, bir lirasini bile helal etmiyorum.
  • gestaş da bu konuda yarışır. cash.
    (bkz: gestaş)
  • neye ne kadar bakıyorlar bilemiyoruz ama far ayarını beğenmeyecek ve motor şasi numarasını okuyamayacak bir "hizmet"e verilen paradır. bildiğin soygundur bunun başka bir tanımı yok.