• tofaş şahin: alt gelir grubu yada orta direktendir. kültür seviyesi düşük orjini iç anadoludur. ismail yk sever.

toyota yaris: özel kolej çıkışlı özel üniversiye okuyan evin tek kızıdir. babası iyi bir şirkette ya müdür ya da mirascıdır.

honda cıvıc: 1994 model de olsa 2020 model de olsa ıcındeki apaçi değişmez. utanmasa gece arabada uyur eve gitmez. jantı dış fırçasıyla siler bu tipler.
    oto yıkamada her anı titizlikle takip eder. daha iyi bir araç yoktur kendi dünyasına göre.

volkswagen polo : beyaz yakalı plaza çalışanı yada kurumsal firma çalışanıdır. bagajı daima düzenlidir. kalabalık olmaz. aracın kullanım kitapçığını bile araçta saklar. km/yakıt çizelgesi vardır.

fiat doblo : ailenin piknikten sorumlu bireyi ve herkesin enişte diye seslendiği orta yaş üstü abidir. kahverengi çizgilli yakalı baba tişörtü giyer. gömler üst cebinde bir sürü evrak, cüzdan taşır bu kombini tükenmez kalem ile taçlandırmıştır. bu yakalı tişört altına kumaş pantolon vazgeçilmezidir. arka camda osmanlı tuğrası kalabalıklarda fark yaratmasını sağlar.

nissan qasqai : kocası belediyeden ihale alan ya da iktidar partisinde iyi bir mevkide politika yapan yandaş bir koca sahibi tesettürlü abladır. beyazdır. göz makyajı ve büyük gözlük üstüne eşarpla kombini tamamlar. halk arasında sümeyye diye adlandırılırlar.
  • volvo kullanıcıları gösterişi değil güvenliği önemseyen insanlardır.günlük yaşamlarında da daha sağlamcı,temkinli tiplerdir.
  • nissan qasqhai dizel otomatik
    40-50 yaş aralığında 2 çocuklu ailenin reisi. aracım az yaksın çok kaçsın tarzında. otomatik aldim çünkü karim da annesine giderken kullansın düşüncesiyle 0 alınip 200 bin km ye kadar kullanılan araç.
    edit: ekleme.
  • tofaş kartal: alçıpan, sıhhi tesisat ya da benzer ev tamir işleri yapan, bağcılar'da yaşayan namazında niyazında ama kaypak tipler.
  • vw scirocco:
    ortalama beğenisi olan bir güruha dahilim ancak kendimi çok farklı bir seçim yaptım sanıyorum.

mercedes-benz a, cla, c ve bmw 1, 2 serileri:
    bir üst lige girmişim gibi hissediyorum ama paf takımdayım. (bonus: mini countryman)

vw tiguan:
    aslında ilk qashqai bakmıştım, dizel olacak diye satış danışmanının gırtlağına çöktüm sonra aynı paraya daha az donanımlı ve benzinli tiguan aldım. çünkü bu volkswagen you know*

peugeot 508 sw, vw passat variant, audi a4, a6 avant, volvo v40, v60:
    akademisyenim, ürün satın alırken ihtiyaçlarımı belirliyerek rasyonel kararlar alıyorum, görsellik önceliklerimden biri değil.

jaguar f-pace:
    range rover'a param yetmedi, daha ucuza aynı itibarı satın aldım.

edit: güncel fiyatlara göre düşünmeyin, son 10 yıl.
  • vito vip minibüs: sonradan görme şarkıcı
  • yeni honda civic: apaçi
  • subaru: genellikle efendi, outdoorcu, kültürüdür. trafik kurallarına uyar, ne istediğini bilir. alternatif hobi sahibidir.
    impreza wrx ve sti lar bunun kısmen dışında
  • audi a4: işleri iyi giden yatırımcı.

bmw 320: babası zengin berkecan.

mercedes cla: mercedesi var desinler
    arabası.

toyota corolla: %100 öğretmen, memur (pinti) km yapmasın diye binmez.

ford courier: inşaatçı usta başı. (alırsan ford olursun lord düşüncesine sahip)

dacia duster: en iyi suv kendininki sanan adam arabası.

vw caddy: inşaat malzemesi dükkanı olan adam arabası.

opel astra: aslında volkswagen de alırım ama opelin daha iyi olduğunu düşünenen adam arabası.

volvo v40: doktor olduğum belli olsun arabası.

vw golf: en iyi araba benim len mq arabası.

honda civic: başka marka bilmeyip araba alacaksan japon abi diyen adam arabası.

ford focus: özel bir şirkette çalışan adam arabası, eşinin suratı hep asıktır. :d

skoda suberb: abi passat araba mı yiaa diyen adam arabası.

vw jetta: götüm volkswagene değsin de gerisi önemli değil arabası.

peugeot 3008: farklı olduğunu düşünen adam arabası.

ford fiesta: atanalı 10 ay olmuş sağlıkçı arabası.

vw scirocco: yalnız takılan elinde her zaman starbucks bardağı bulunan kendini elit sanan adam arabası.

vw passat: (siyah) kendini mafya sanan orospu çocuğu arabası. (beyaz) param var zevkim yok arabası

ekleme:

hyundai i20: 10-12 yıllık memur öğretmen, eşinin arabasına binmeyen kadın arabası.

dacia dokker: imalathaneci fırıncı arabası.
  • skoda favorit: konforu kafaya takmayan, bir abam var atarım nerede olsa yatarım insanıdır

yazın çok sıcaktan, kışın sağdan soldan giren rüzgarla çok soğuktan şikayet etmeyen kanaatkar insandır.
hesabın var mı? giriş yap