şükela:  tümü | bugün
  • her gün en az bir kaç tanesiyle karşılaştığım olaydır.
    muhtemelen yanlış yere park etme , olası bir trafik cezası yeme durumlarına karşı koyduklarını düşünüyorum. veya başka bir sebepleyse de ben bilmiyorum.

bu kartların başını polis kartı çekmekle beraber , ikinci sırada belediye ve basın kartı gelmektedir. ayrıca doktor kartı mı dersin , t.f.f. kartımı dersin , mahalle muhtarı kartı mı dersin , il özel idaresi kartı mı dersin , veteriner mi dersin , polis gazetesi mi dersin var da var aq.

gerçi ben polislerimizin o kartları pek siklediğini düşünmüyorum ama, yine de iltimas tanıyanlar oluyordur.
  • hatta şapka,kasket ya da miğfer koyanı dahi gördüm.sen park yasağı olan yere arabanı park et,o miğfer korur seni cezadan.çok şekilci milletiz vesselam.
  • (bkz: meclis kartı)
  • trafik cezasından yırtmak değil de, yakın bir yere kısa süreliğine gidip gelirken acil bir durumda aranması için kartvizit konuluyor olabilir. üzerinde telefon numarası falan var ya hani
  • şirket araçlarımızda, araç tanıtım kartı bulunma zorunlulupu vardır. bunun sebebi park yeri ya da gelebilecek cezalardan kaçınmak değil, şirket içi şantiyelere girerken kapıdan rahat geçebilmektir. zaten özel şirket aracında olan tanıtım kartını sallayacak bir memur da yoktur. (bkz: swh)
  • ben bunu kartvizitin üzerinde telefon numaram yazdığı için herhangi bir park sorununda ulaşılabilme açısından yapıyordum. "abi aracı alabilir misin rica etsem? kamyon dönemiyor da" şeklinde her hafta bi telefon geliyordu mesela.