• komşumu hastaneye götürmek için taksi çağırdığım gecenin ertesi sabahı aracını ödünç bir niva* ile tampon tampona iterek yolu açabildiğim maldır.
    olaydan ancak 2 gün sonra gelip çatlayan tamponunu görünce de beni bunun için derhal bulduğunda:
    "sen ne hakla benim malıma zarar verirsin?" giriş konuşmasından sonra,
    "gece 1'de park ettim, o saatten sonra kimsenin girip çıkacağını düşünmemiştim" diyen, ardından cevap olarak "takip eden 1 gündüz ve gece de mi düşünmemiştin?" diye sorulduğunda, "garaj kapınız kir pas içinde, içeride araba olacağını sanmıyordum*" diyendir.
    demek ki neymiş?
    varoluşlarının birincil amaçları, her şeyleri olan arabaları- temiz boyanmış garaj kapıları-park yerleri-kendi kıymetli vakitleri ve diğer tüm kendi kıymetlileri olan malların mallarına zarar verecek ortam oluşmaması için:
    garaj kapılarımıza iyi bakacakmışız...
  • insanlığını dağdan bırakmış, sadece kendini düşünen insan evladıdır...

garajdaki araç nasıl çıkacak, adam ne yapacak diye bi derdi yoktur... varsa yoksa kendini düşünür, nasıl olsa dünya kendi malı!
  • 5 dakika bile sürmeyecek bir işi varsa ve arabasının camına telefon numarasını yazdıysa bence çok da mal değildir.
    onun haricinde ise evet mallık katsayısında bariz bir artış görülebilir.
  • aracının çizilme ihtimalini göze alan, risklerle dolu bir yaşamı seven maldır.
  • bir de yaya geçişini dahi kapatacak şekilde tam apartman girişine ya da kapının önün denk getirerek çok güzel laflar işiten versiyonu olan bir tür düşüncesizdir.
  • sileceklerini kirdigim maldir.
  • garajda ikinci araci olan mulder
  • garaj kapisina asilacak bir uyari tabelasi ile (örnek: girisi kapatmak yasaktir) uyarilabilinecek mal.
  • söz konusu garaj kendi müstakil evinin garajı ise bir problem teşkil etmeyecektir.
  • orospu çocukluğunun baş mimarıdır
hesabın var mı? giriş yap