şükela:  tümü | bugün
 • işte trafikteki kavgaları bitirecek kararın başlığı bu şekilde olur, türkiye'nin her şeyinden olduğu gibi trafik magandalarından korkuyoruz.

  halbuki bu işin çözümü basit, 2 aracın içinden kim inip diğer araca veya aracın içindeki kişiye şiddet uygular ve mala zarar verirse ve zarar kamera ile kanıtlanırsa ,

  sicil temizliğine bakılmakmasızın 2 sene tartışmasız hapis cezası, 50.000-250.000 tl arası değişen para cezası verilecek ve bu haber tüm gazete, internet ve televizyonlarda haftalarca aylarca verilecek. bu şekilde olduğu takdirde kimsenın aractan ineceğini sanmıyorum.

  ama adaleti, güvenliği sağlamak devletin umrunda mı..

  (bkz: herşeyin başı eğitim)
 • hit kasan haber portalı gibi açılmış başlıktır.
  bir mahkeme bu konuda karar verdi, yargıtay onadı yazısı çıkacak diye beklerken, kanun taslağı bile çıkmadı.
  oynamayın olm duygularımla*
 • böyle bir sistem malesef gelmez. nedeni mahkemelere aşırı yük çıkarması olacaktır. düşünsenize aracına kamera takan sevmediğine komplo kurmaya çalışacak. en ufak hatasında sırf aracından indi diye 2 yıl ceza alsın da akıllansın mantığıyla yapılan kışkırtmalar olacaktır. yıllarca süren mahkemeleri ve bunların iş yükünden bahsetmiyorum bile. korku toplumu haline gelmek yerine eğitim seviyesi yüksek bir toplum haline gelebilirsek ileride bu konulara gülüp geçeceğimizi düşünüyorum.