• düpedüz saçmalıktır, kişinin aradığı kadınsa, herkesle değil sadece kadınlarla yatması yeterlidir. şimdi aradığım kadını bulacağım diye bakkal cavit abi'yle yatmanın hiçbir anlamı yok.
  • - aradığınız kadına şu anda ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar yatınız.
  • optimizasyon bilen coder'lar bu algoritmayi "sadece kadinlarla" olacak $ekilde degi$tirip daha hizli sonuc alabilirler.
  • sadece yatarak aradığı kadın olup olmayacağını anlayabiliyorsa ayakta alkışlayacağım kişi davranışı.
  • keçiboynuzu yemek gibi birşeydir...
  • - aradığınız kadına şu anda ulaşılamı.. oohh
  • -nerde hatam samuel amca?
    -hep denedin.
    - sevişerek kazanmaktı niyetim.
    -hep yenildin.
    -böyle mi olacaktı?
    -olsun.
    -ahh bak bi tane daha geliyo.. kravatımı düzelteyim..
    -yine dene.
    -prezervatifin var mı beckett amca?
    -yine yenil.
    -ne demekti bu?
    -yok güzelim.. yani: daha iyi yenil.
  • alev alatlı'nın "kuantum yosmalığı" dediği bir kavram.

şöyle ki: (atomlardan falan o kadar anlamam kendisinden aktarıyorum) elektronlar kendilerine ait orbitallere yerleşmeden önce bütün orbitleri dolaşırlarmış. yani bir bakıma kendini ararken başka ortamlara girip çıkma hadisesi gibi. işte bu yüzden alev teyze aradığı kadının bulmak için herkesle yatan adama en bilimsel tabirle "kuantum yosması" demektedir.

bilimsel olarak yosmalık kanıtlandı neşvesi içinde okumadığım için parçayı, oldukça güdümlü bir ifade gibi geldi ilk okuduğumda. fakat hayatı düşündükçe, çevremdeki insanları gözlemledikçe, kendi yaşadıklarımı tetkik edince, ortaya çıkan şey, elektronlardan daha az dönmediğimiz. yosmalıksa bir nevi, en alası olabiliyoruz neticede. illa ki pratikte değil, gördüğümüz güzel bir kadını, "ulan bu benim eşim olsa" kalıplarıyla zihinde eleklerden geçiriyoruz her türlü...

o yüzden belki de, samimiyetsiz açıklamalarla içsel ahlakı kurmayı ve arayışın doğasını çarpıtmamak gerekir herhalde. aradığı kadının yüzünü her yerde arayan insanlardan biriyiz en nihayetinde. o yüzün alt metinlerini başka şekillerde kurgulasak da, onunla illa ki pratik manada yatmasak da, hepimiz kuantum yosmasıyız bir nevi. ta çocukluğumuzda gördüğümüz o ilk aşkımızın ardından o'nu arıyoruz...
  • yapan kişinin çokça "aaa pardon arkadan birine benzettim de..." diyeceğini düşündüğüm eylem *.
hesabın var mı? giriş yap