şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: aradığınız numara şu anda bomba patlatmakla meşgul)

şakası bir yana gergin ve rahatsız edici bir konu.

balık başa kalmış edit: aa bu da geldi başıma.
  • aptalca bir trolleme. adam da o kadar bomba hazırlayıp, yerleştirip, sonra da senin geri dönmeni umacak.
  • bu mesajı paylaşan bir teyzeyi sildim bu gün facebook'umdan.

yıllar evvel de böyle saçma haberler yüzünden bill gates'e musallat olmuştum uzun bir süre, sonra sınır dışı ettiler.
  • bir değişiğinden bana da gelmiştir.

çok önemli !!!

çaldırıp kapatan telefonlara hemen geri dönmeyin. tanıdığınız telefon olduğunu teyid etmeden geri aramayın. olası bombalı yada silahlı saldırılarda kullanılabilecek telefonlar ile irtibatlı görünmeniz sağlanarak algı oluşturulabilir. bir düzeneğe bağlı telefonu aramanız sağlanarak, herhengi bir eylemde tetikçi konumuna düşürülebilirsiniz!!

eşe dosta yayalım, çocuklarımızı uyaralım !!!

lan ben var ya neyse bir şey demiyorum.
  • en büyük hobisi ev tezyesi olmak olan insanların daha çok takipçi yada arkadaş edinmek için uydurmuş olduğu mesaj zinciri. bu tip insanlar facebook üzerinde yaşar ve ona göre hayatlarını planlarlar.

mesajın içeriğine gelince de, böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum. zira bugün kayıp bir kimlikle bir çok şey yapılırken telefon hattı açmak yerine birisinin telefonuna çağrı bırakılmasını saçma buluyorum.
  • facebook'ta karşılaştığım gönderi.

diyelim ki ben bir avm'ye ya da kalabalığın çok olduğu bir yere bir bomba düzeneği kurdum ve ateşlemesi için cep telefonu yerleştirdim. ulan ben salak mıyım da; bomba patlasın diye birini çaldırıp aramasını bekleyeceğim. belki telefonu sessizde ve duymadı, belki geri dönmek istemedi, belki kontörü yok. lan gider ankesörlü telefona, çeviririm numarayı bu kadar basit. ya da başka birinin üstüne kayıtlı bir numara alır, oradan ararım. lan gerçekten bu facebook alem bir mecra.

edit: ama siz yine de bilmediğiniz bir numaraya emin olmadan dönüş yapmayın. ne olur ne olmaz.
  • (bkz: oğlan yok mu)