şükela:  tümü | bugün
  • manken didem soydan'ın sürekli reklamını yaptığı gurme tadlar satan e-ticaret sitesi.
  • bu güne özel tüm ürünlerinde %50 indirim yapmış e-ticaret sitesi.
  • aynı zamanda %50 indirim yaptığında benim açımdan en alınası ürünleri satıştan kaldıran site *

muhtemelen başka ürünler de vardır benim takip etmediğim.
  • sitelerinde siparişler için 3 gün içinde kargoya teslim yazdığından dolayı 19 aralık'ta rahat rahat alışveriş yaptım. daha sonra kendilerine bu siparişimin bir yılbaşı hediyesi olduğunu da ilettim. buna rağmen siparişimin yetişmeyeceğini bugün (30 aralık) haber verdiler. ne diyeyim bilemiyorum. ilk ve son alışverişim kendilerinden. büyük hayal kırıklığı.
  • bu siteyi 19 aralık'ta yaptığı çılgın indirim ile tanıdım. yılbaşında şarabın yanında güzel gider diye değişik peynirler sipariş ettim, sipariş vermişken bir kaç bir şey daha ekledim yanına. fakat tedarikte sorun olabileceği endişem vardı, zira indirim gerçekten sağlam bir indirimdi ve internette hızlıca yayılmıştı haber. tahmin ettiğim gibi beklemedikleri kadar yüksek talep almışlar. konuyu izah eden bir maili siparişi takip eden bir kaç gün içerisinde attılar. siparişimin tedariği uzun sürdü fakat süreci iyi yönettiklerini düşünüyorum. müşteri ile iletişimleri iyiydi. yan çizmediler, ellerinden geldiğince siparişleri karşılamaya çalıştılar. muhtemelen yüklü bir zararla da olsa siparişleri tedarik ettiler. en azından benimki elime yılbaşından önce ulaştı, üstelik gecikmeden dolayı özür mahiyetinde hediyelerle beraber. bence iyi bir reklamları oldu, bundan sonra sık sık sipariş veririm sanıyorum.
  • bugün prime time kuşağında epey reklamını gördüğüm bir e-ticaret sitesi. gurme-organik-detox ürün ağırlıklı çalışıyorlar sanırım. ben de fırsattan istifade denemek istediğim fiji sulardan sipariş verdim. havale-kart-bkm exp.-kapıda ödeme şeklinde herkese uygun bir ödeme şekli var. kargo firması da seçebiliyorsunuz. o da güzel olmuş. ücretleri değişiyor mu bilmiyorum, sanırım ilk siparişim olduğu için bana bedavaydı kargo. buraya kadar her şey güzel. tedarik kısmını da editlerim.

fakat önceden bu sektörde çalışan biri olarak şu ilgimi çekti. büyük bir reklam kampanyası sürerken sitedeki ürün çeşidi acayip az, olanların bir kısmı da tükenmiş görünüyor. alternatif yok yani. aklınızda olan spesifik bir ürün sitede varsa ne ala. "ne bulursak satalım ciro olsun" derdinde değiller herhalde bilemedim.

her neyse, daha çeşitli bir ürün gamı olursa ileride epey tercih edilebilir gibi görünüyor şu an.
  • gördüğüm en itici reklam olmaya aday nitelikte reklamları dönmekte..

(bkz: reklamı yüzünden kendinden soğutan ürünler)
  • reklam ajansı; galata lokasyonunda, bağcılar kafası yaşamaktadır! işleyiş şu minvalde olmuş;

1- koçolar yatırımcı almış ya da olmuş.
    2- tv reklamı demişler, koçolar ok demiş.
    3- ajansa gidilmiş, ne satıyorsunuz denmiş, kime satıyorsunuz unutulmamış.
    4- ofise ada yerlileri, budist rahipler falan girsin malları dağıtsınlar fikri ortaya atılmış. (köpürtmüşler ama cıvık kalmış. benim anlamadığım siz oya & bora kafasına nasıl indiniz ya)
    5- pırt - zırt iki toplantı, az liboşluk, bi lay lay bi lom lom!

konu bu yani!
  • reklam konusunda başarısız olmuşlar. izlemeye tahammül etmek zor. bu bir anı tur iki.

kötü bir ürünü insan çevresinde 3 kişiye söylerken, iyiyi 1 kişiye söylermiş. olumsuzluk daha çabuk yayılıyor.

reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı yanlış.
  • tv'de reklam verecek kadar parası olan ama paket program satan bir yazılımcı firmanın alt yapısını kullanan enteresan firma.
    1. site tasarımınız ağlıyor.
    2. linklerinizi bir kontrol edin ''http://www.aradolu.com/…1350-2.html#labels=1350-2'' böyle link mi olur la??
    (bkz: seo)
    3. ürün sayınız çok ama çok az.
    4. ürün resimlerinizde ki zoom bölümü ilginç çalışıyor. zoom ürün görselinden küçük :))
    5. ürün görsellerinizin kalitesi çok düşük. belli ki siz çok kaliteli çekim yapsanız da site, yükleme aşamasında kaliteyi kendi düşürüyor. örnek : http://www.aradolu.com/…irem-yildirim,pr-15035.html
    bu resim 336kb olarak yüklenmiş sitenize jpg olarak. fotoğraf makineniz çok kaliteli olsa da mankene yada fotoğrafçıya çok para ödemiş olsanız da para-verim ters orantılı. png olarak yükleyin resimlerinizi lakin büyük ihtimal o zamanda yazılımcınızın size vermiş olduğu kotayı hemencecik bitirirsiniz. lidyana.com'a bakın yada markofoni.com'a resimlerin boyutu 50-60kb.'dır lakin cam gibidir fotoğraflar. tavsiyem yazılımcınızla bir görüşün
    6. yukarıdaki iremli link'deki etek de leke var :) tavsiyem fotoğrafçınızla görüşün. ayrıca bütün resimler diz üstünden de kesilmez ki aradolu...
    7. televizona reklam veren bir firmanın site tasarımı bence bu kadar basit olmamalıydı...

ekşi ama gerçek...