• elbette ki; bu bir harry potter hayvanıdır ve boyu da yavru bir fil kadardır.
  • zamanında hagrid tarafından hogwartsda gizlice beslenen, fakat tom riddleın hagridi ele vermesiyle hagridin yasak ormana sakladığı yaratık. fakat daha sonra hayvanmışcasına(!) üreyerek bi koloni yavrusu fln olur , harry ile ron zor kaçmıştır bunun yanından aman aman..
  • serinin ikinci kitabında büyülü dünyaya giren yaratık. kör bir örümcektir, hagrid tarafından beslenmiştir ta ki tom marvalo riddle kendi bokunu hagrid'in üstüne yıkana kadar. mecburen yasak ormana sürülmeye mahkum olana dek. yavruladı falan. ateş kadehindede onun soyundan gelen örümcekler engel olarak kullanılmıştır.
  • çocukluğumun en büyük korkularından biri.. tabi sağdan soldan basilisk fırlayabileceği korkularıyla yaşadığım bi dönemde, hagrid dışındaki bütün insanları yiyen dev bi örümcek..-ya gerçekten büyücüler varsa, ya bizden gerçekten saklanıyolarsa............
  • cekilmesi muhtemel bir cem yilmaz filmi.
  • dinçer çekmez tarafından seslendirilmiş..

dünya küçük.. kemal sunal'la o efsane filmler nerdeee harry potter'da hagrid'in örümceğini seslendirmek nerede..

sinema işte.
  • melez prens'te ölümüyle bana derin bir "oh"çektiren hagrid'in dostu ama diğer herkesin neredeyse düşmanı olan korkunçlu örümcek.

sırlar odası'nda kolonisini velet harry ve ron'un üzerine salınca gıcık kapmıştım.
  • harry potter and the chamber of secrets'ın on beşinci bölümüdür.

hagrid'in tavsiyesiyle örümcekleri takip eden harry ve ron, yasak orman'a giderler. örümceklerin lideri, hagrid'in de arkadaşı aragog ile tanışırlar ve onunla sırlar odasındaki canavar hakkında**ve canavarın öldürdüğü kız hakkında* konuşurlar. ama aragog onları burakmak istemez, ormanda vahşileşmiş ford anglia sayesinde kurtulurlar.
  • ron için aragog ile konuşmak berbat bir şey olmalı çünkü kitapta "örümceklerden hiç hoşlanmam...ölü oldukları zaman aldırmıyorum ama hareket edişleri hoşuma gitmiyor." der.
  • elveda aragog...
    örümceklerin kralı...
    belki bedenin çürüyecek ama ruhun ilelebet burada olacak. insan dostların, bu sayede yaşadıkları kaybın tesellisini bulacak.
hesabın var mı? giriş yap