• orta dünyanın kralı,insan soyundan,hepimizin abisi,büyücü gandalf'ın kankası,yaşlıyı gençleştiren,genci yaşlandıran bi eleman..[nası ki]
  • aragorn ii elessar, estel, dunadan, yolgezer, bla bla bla, arathorn ii ve gilraen'in oglu, dunadain'in reisi, isildur'un otuzdokuzuncu varisi, kırılmış kılıcın taşıyıcısı, yeniden birleşmiş gondor ve arnor krallığın kralı, ve en önemlisi arwen akşamyıldızının kocası...
  • araköttür, ipnağdır
  • öyle dürüst bir insandır ki kendisi yerde para bulsa almaz... siyah beyaz tolkien kitaplarının tipik karakteri...
  • aragorn büyük aşkı arwen'i gördüğünde, aragorn yirmi yaşında arwen binbeşyüz yaşında...
  • on kaplan gücünde,on tavşan hızında,on tilki kurnazlığında
    iki yüzyıl boyunca dünyadaki en şahane ölümlü
  • filmde de deh$et yapmi$lar baki$lardan asalet fi$kiriyor buram buram cok karizma .lord of the rings de ki en iyi karakter (insan)
  • ilk dizesi "all that is gold does not glitter" dir.
    3. dizesi "the old that is strong does not wither"dir.
    5. dizesi "a light from darkness shall spring"dir
    bu dizeler hikayesini dinleyen bilbo baggins tarafindan aragorna atfedilmi$tir.

keza led zeppelinde de hatirlarsak "there's a lady who's sure, all that glitters is gold" vardir, ki alenen aragorndan bahseden bu dizedeki hanimefendinin arwen mi yoksa galadriel mi, hatta hatta eowyn mi oldugu cok saglam bir munazara konusu bile olabilir...

tabi bir de battle of evermore vardir led zeppelin iv albumunde, o da battle of pelennor fields uzerindedir.
    ya aklima geliyor da, aslinda misty mountain hop da ringbearerlarin valinora gocu uzerine gibidir sanki...

(bkz: stairway to heaven)
  • ben de başlarda doris decker gibi aragorn nickini almayı düşündüm sonra bana madem bu nicki alacaksın ranger modunda dağ tepe dolaş orc öldür arweni düdükle sonra da gel middle earth kralı ol dediler. zor geldi altından kalkılamayacak bir sorumluluktu bu. ben de kendime "harcayacak" başka bir lotr karakteri ismi buldum. bunun sorumluluğu daha hafif orthanc'da oturup göt büyütüyorum bütün gün. umarım sizlerde kendi nicklerinizin sorumluluğunu taşıyıp onları hak edecek şekilde yönlendiriyorsunuzdur yaşamı
  • kılıç üstadı bir human ranger...
hesabın var mı? giriş yap