• myanmar'in kendi kendine yoktan var ettigi orgut.

yuzyillardir ayni topraklarda yasayan 1 milyon kisiye vatandaslik verme, bangladeslisiniz siz buradan gidin diye onlarca yil propaganda yap, egitim ve saglik hizmeti vermeyi reddet, dinlerini baski altina al sonra teroristler bize saldiriyor.
  • geziciler ayaklanıp haklı tepkilerini (!) (üçüncü havalimanı yapılmasın, tünel, yol, ve envai çeşit imar faliyetleri durdurulsun... gibi) demokratik hak talebi sayan, pkk'nın öğretmen, doktor, okul, fabrika inşaatı katliamlarını yine demokratik direniş sayanların terörist addettiği grup.

bunlar çoluk çocuk demeden, polpot kanından vahşiler tarafından, humanist budistler tarafından katledilmelerine karşı efendice kurban edilmelerini beklemelilerdir. ama kendileri uzun diktatör'e(!) karşı sonuna kadar haklı direniş gösterip yol, park, durak, banka ve vatandaşın marketlerini yağmalamışlardır.

işte bu tıynetteki vicdanı vahşileşmiş canlıların terörist addettiği bir grup elbetteki desteklenesi bir gruptur.
  • (bkz: remove kebab)
  • 2016 yılından beri faaliyet gösteren, harakah al-yaqin örgütünün devamı olan islamcı terör örgütü.
    amaçları rohingya azınlığı için demokratik bir islam devleti kurmakmış.

'arakan kan ağlıyorcuların' görmezden geldiği örgüt.

düzeltme: arakan
  • terör örgütüyse islamcı değildir, islamcı ise terör örgütü değildir.
  • geçmişte çin'in, bu örgütün kurulması için arakana baskı yaptığına dair bir teori dinlemiştim. ama tam hatırlamıyorum.

anahtar kelimeler ;

çin , amerika , ipek yolu ,kuzey kore
hesabın var mı? giriş yap