şükela:  tümü | bugün
  • iznini verimli kullanmayı becerememiş memur adeti.
  • sanırım bir kaç güne benim yapacağım şeydir :(
  • otomotiv sektöründe sık rastlanmayan durum.
  • güneye gidip (ekvatorun güneyine) denize girmek isteyen bünyenin de yapabileceği eylem. güneş kreminizi unutmayın ama, ıstakoza dönersiniz.
  • ülkemizde izinlerin az olması yüzünden ve bu azıcık izin de yaz tatili yapabilmek için harcayıp bitirildiğinden, hepimize garip gelen hareket.

oysa ki insanın en çok ihtiyacı olan şey; bazen hiçbir şey yapmamaktır.

ben zaman zaman bunu çok istiyorum. hiçbir şey yapmamak istiyorum; sabah kalkmamak, pijamalarımı çıkarmamak, televizyon seyretmemek, bir şeyler okumamak, hiçbir şey düşünmemek, işe gitmemek, dışarı çıkmamak, alışveriş yapmamak... öylece oturmak istiyorum ya, gözümü bile kapamadan, öyle boş boş oturmak. buna neden ihtiyaç duyuyorum bilmiyorum ama duyuyorum ve böyle bir şeye hiç vakit ayıramıyorum. nedeni de izinlerin az olması sebebiyle kıymetli olması ya da izinlerin olduğu halde iş yoğunluğu nedeniyle kullanılamaması. izinler maalesef ülkemizde boşa harcanmayacak kadar kıymetli.

ama ben bazen vaktimi boşa harcamak istiyorum, çok mu şey istiyorum?
  • yurtdışında çalışıyorsanız sıklıkla yaptığınız eylem

christmas tatili ile ilgili seneden kalan izinler birleştirilir ve nurtopu gibi 2 hafta tatiliniz olur. aile ziyaret edersiniz, sıcak yerlere gidersiniz, evde pencere kenarında yağmuru seyredersiniz

türkiyede ise pek mümkün olmaz zira zaten kuş kadar iznin vardır
  • işlerin yoğunluğundan anca fırsat bulmuş üzerine fazla yüklenilmemesi gereken naif sevilesi karakter :)