şükela:  tümü | bugün
  • seninle olmak var ya ayarında bir eda özülkü - metin özülkü çalışmasıdır, bir o kadar duygu yüklü ve güzeldir. gözü telefonda kalanlar için gelsin.

buna can denir a canım
    yaralıyım dokunma
    belki de halimi bir gören vardır

bana aşk denir a canım
    kaderime dokunma
    kim bilir bir yerde bekleyen vardır

sadece sen misin benim ilacım
    sen misin sadece hayalim tanrım

aramadın ah aylardır
    göremedim her gün yandım
    yüreğime binbir sancı
    neredesin hasret kaldım
  • bence cok hisli bir şarkıdır. bir insanın saatlerce aramaması bi nebze , gunlerce aramaması bi nebze , aylarca aramaması ise bambaşka bir duygu, ve de acisi sanırım zor tarif edilenlerden. beklersin bi muddet, o ne yapıyor acaba diye dusunursun. sen surekli onu dusundugun icin onun da seni dusundugunu zannedersin ve buyuk bi yanılgı icine girersin. onun seni aramamasıyla beraber cirpinislar baslar , kendinle mucadele edersin , ben mi arasam diye, bunu da gururuna yediremezsin. istedigin tekrar eski gunlere donmektir ama mumkun olmadigini kafanı duvarlara vururken anlarsin. sonra gurur yapma baslar , o beni aramıyosa ben de onu aramam dersin. insan beyni iste, yine bi savunma mekanizmasi bulur , kendini korumak icin. korumalidir cunku bilir , onsuz bi yaşamı dusunmemiştir daha once , onsuzluga da kolay alisamayacaktir. neticede bi tarafta iplemeyen bi insan , diğer tarafta gurur yapmış , ama olur da orta yolu bulurmuyuz umidiyle hayaller kuran, yeni maceralara yelken actim birader modunda birisi. tabi bu arada telefon beklerken dogru durust bi yasam da suremez bu insan. bir şey yapmak istemez canı , tad alamaz cogu seyden. arkadaşları ile eglenirken bile acaba diye dusunur, acaba o ne yapıyordur, telefonu nu her daim acik tutar, olur da ararsa bana ulaşamamazlık yapmasin diye. o ise obur tarafta yer , içer gezer tozar , ipim kuşagım moduna coktan geçmiştir bile. ve boyle ce gunler gunleri , aylar aylari kovalar. sonuçta heba edilmiş yıllara mı yanarsin , verdigin emeklere mi , yoksa dunyanın duzenine mi. sonucta kendi zeka cercevende bi alim olursun. sarkinin tekinin dedigi gibi soranlara unuttum dersin , adi neydi hatirlamazsin , artik sevmezsin ,, hepsi yalan... sonra iste gunler gunleri kovalarken anlamsiz buldugun bu sarki gelir aklına. o zaman anlarsin ancak ne de guzel soyluyorlarmıs meger, nede hisli cikiyormus o sesler. mırıldanıp gidersin kalabalıgın icinde , eski bir anı olarak , yinede biraz umit , bi tarafında...

aramadin ah aylardir
    goremedim her gun yandim
    yuregime binbir sancın
    neredesin hasret kaldim

velhasıl anlaşılmaması gereken şarkılardandır .
  • dingin bir ayrılık şarkısı. isyankar, talepkar olanlar için değil. küçük bir sitem: "aramadın ah aylardır"

şarkının genel gidişatından hiç bir şey çözemeyiz bu ilişkiye dair; ne olmuştur? ona kızgın mıdır? kırgın mıdır? aldatmiş midir, aldatilmiş midir? terk mi etmiştir yoksa edilmiş midir? üstünden o kadar çok zaman geçmiştir ki unutulmuştur. ama o hala aramamıştır, belli ki aramayacaktır da, o zaman isyan başlar;

"sadece sen misin benim ilacım
    sen misin sadece hayalim tanrım"

böyle işte...
  • hakkinda bu kadar az entry girildigini gorunce muzik zevkimden suphe duydugum sarkidir. oldukca hisli; oldukca samimi, oldukca yurek daglayici sozlere sahiptir. loop'a alinip dinlenir. eda ozulku "aramadin ah aylardir; goremedim her gun yandim; yuregime binbir sanci; neredesin hasret kaldim" dedikce eslik edilir, huzunlenilir. fakat elden bisey gelmez; sadece uzulur insan.
  • bir cumartesi sabahına başlamak icin yanlış tercih..

unutmuşum, çok olmuş dinlemeyeli.. çok güzel çok derin şarkı..

"sebastian nerdesin, çabuk viski.."
  • eda-metin özülkü ikilisinin en güzel şarkısıdır.
  • naif şarkı. naif bir şekilde anlatıyor durumunu, gereksiz laf kalabalığı yapmıyor, hiç agresif değil. neden aramadın diye hakaretler yağdırmıyor, ortalığı yakıp yıkmıyor. sadece aramadın diyor, gün be gün yandım diyor, sancılar girdi yüreğime diyor. ne güzel diyor.
  • 7 mayıs 2018 günü trt müzik'te yayınlanan "engelsiz sahne" programında merve serra adaş'ın metin özülkü'yle birlikte bence orijinalinden çok daha iyi icra ettiği şarkıdır. ilgili programın linki için:
    https://www.youtube.com/watch?v=ipvvsm3tily