şükela:  tümü | bugün
  • 6. nesil yazarlarinda gorulen bir hastalik cesidi bu..

tamam iyi hos entryler giriyorsunuz..yaptiniz bi hata aramaya da inanmadiniz yazdiniz mesela
    "kendi kendine e posta atmak"
    die bi baslik

altina da hatasiz entrynizi girdiniz..sonra biri geldi altina entry girdi..3. entry sozlugun kurdu olan daha eski biri tarafindan doldurulup "kendi kendine mail atmak" a bakiniz verildi..

kardeslerim bundan sonra yapilacak eylem butun entryleri silip "kendi kendine mail atmak" hadisesine tasimaktir..

ama goruyorum ki 6. nesiller genelde gidip "ya mail atmak denmis ama benim de soyle bir anim var " seklinde cilginca seyler yaziyorlar..cok uzuluyorum ben o zaman..gozlerim doluyor..agliorum da cogu zaman..hisli bi insanim..
  • direkt olarak kendinden once yazilanlari okumamakla alakali salgin hastalik. acil $ifalar diliyoruz hem hastalara, hem de hastalar yuzunden kafa siyirmak uzere olan ki$ilere.
  • ucmayi zor bir $ey sanmak.
  • evet belki etik olarak, sözlük kuralı olarak yanlış bir şey bu. daha doğrusu hem aramaya inanmamak, hem de aramaya inanmak temalı bakınızları dikkate almamak. ama kimi zaman niye yapılıyor? örneklerle açıklayayım.

efendim aklımda bir konu var diyelim. otururken osurmak isteyen insanların hava çıkışını rahatlatmak için hafiften götü havaya kaldırmaları hareketini sözlüğe yazmak istiyorum diyelim. ne yapıyorum, en önce yapılması gerekeni yapıp aramaya inanıyorum. osur* göt*, osur* popo* osur* kıç*, osur* hava*, otur* osur*, şeklinde olabilecek ne kadar kombinasyon varsa arıyorum, tarıyorum, bulamıyorum. sadece osur* yazınca yüzlerce şey çıkıyor ki içlerinden tek tek bulmam da mümkün değil gibi. hah diyorum demek ki kimse yazmamış, ben yazabilirim. açıyorum bir başlık, yazıyorum altına, başkaları da yazıyor ama bir bkz geliyor arkasından: (bkz: osururken yana yıkılma) (bkz: aramaya inanmak). evvela birincisi, aramaya inanmış bir kişiyim, lakin başlığı daha önce açan kişi tamamen düşündüğüm kelimelerin dışında kelimeler kullanmış, ne kadar arasam da bulamam. ikincisi, osururken yana yıkılma ne? şahsen osur* yazdığımda çıkan sonuçları tek tek okusaydım bile bunun benim anlatmak istediğim şey olduğunu anlayamazdım, çünkü başlıktaki kelimeler, yazmak istediğim şeyi tam olarak karşılamıyor. ben isterim ki başlığı görenin gözünde, anlatmak istediğim tip, osururken götünün yarısını havaya kaldıran adamın komikliği canlansın. ne kadar aramaya inanmak ve bakınızları dikkate almak gerekli ise de, kendimden önce biri, asıl anlatılmak istenen şeyi güzelce özetleyemeyen bir başlık açtı diye, ben de yazmak istediklerimi o başlığa yazmam. çünkü sevmedim kardeşim sevmedim. o başlık, benim anlatmak istediğim şeyin başlığı değil. evet, söylenmek istenen belki aynı şey ama benim yazıma yakıştırdığım bir başlık değil bu. "osururken yana yıkılma" diyince ben ayakta dururken osuran ve akabinde pat diye yıkılan bir adam ya da osuruğun itici gücüyle bodoff diye yana yıkılan bir adam görüyorum beynimde. tarif etmeye çalıştığım şeyle alakası yok. açarım kendi başlığımı, yazarım altına güzel güzel ne istiyorsam.
  • muhtemelen dunun en begenilen entry'leri ve artan yazar sayisi sayesinde daha fazla ornegini gorebildigimizden dolayi ben bu olayin yeni bir durum oldugunu dusunuyordum. 2004 senesinde de durum cok farkli degilmis anlasilan.

bir bakinizi bile okumayacak ya da ne oldugunu anlamayacak durumda olsan da hani olur ya bu entry'e denk geldin bak surada faydali bir bilgi var. (bkz: #39158072)
  • sadece kendi yazdıkları ile ilgilenen ve ego tatmini yapan yazar işi. devamında yazanların da onur akın'ın klibinde mefta olan koyunun grubundan farkı yoktur.
  • çok gariptir ki, bunu zamanında altıncı nesiller için kullanmışlar ama hiç birşey değişmiyor yıllar geçse de.
    bunu her yeni gelen edepsiz yapıyor.
    evet edepsizlik.
    aramaya inanmamak eyvallah, dersin ki bilmiyordur, görememiştir , bulamamıştır ama aramaya inanmak bakınızı veriyorsun, başlığın ilk açılanı burdur diyorsun ama malın umrumda değil. o yine o başlığa rağmen altına entry giriyor.
    derdini sikeyim bakınızı da bu sığırlar için burada devreye giriyor. bu tarz bir sıkıntıdan dem vuruyorsun, mal olduğu in bu arkadaşlar, konuya sağduyulu bakıp, doğru lan biraz çekidüzen verelim şu olaya diyene kadar derdini sikeyim bakınızı veriyor. suç sizin değil, sizi yazar yapanın...
    ha bir kez daha söyleyeyim, sizi yazar yapanın ben ta amk emi!
  • eskiden bir başlık altına "aramaya inanmak" bakınızı ve o açılan başlıktan önce açılmış olan aynı konudaki başlık girildiği zaman utanır, başlığı açanı uyarır, entry'lerimizi de ilk açılan başlık altına taşırdık... ne utanmaz arlanmaz sığır dolmuş sözlük gerçekten de...