• http://www.aramex.com/ adresinden erisilebilen bir cesit posta proxy uygulamasi.
  • bir kargo acentesi.
  • yurtdışı evrak gönderilerini oldukça makul sürelerde ve uygun fiyatlarla taşıyan firma.
  • yurtdışı gönderilerinde oldukça hızlı, iyi ve makul fiyatla hizmet veren kargo şirketi. an itibariyle istanbuldan almanyaya gönderi ücretleri 26tl mesela. ancak çalışanları, üstlerinde bozuk para taşımamaya özen gösteriyorlar sanırım, ne zaman bir gönderi yapacak olsam hep para üstü konusunda sıkıntı yaşatıyorlar.
  • ürdün merkezli kargo şirketi. arab amerikan express gibi bir açılımı var.
  • aramex, kargo altyapısı olan firmalar üzerinden iş yapan organizatör bir firmadır. tnt altyapısı üzerinden çalışır.
    yılbaşı hediyesi gönderme konusunda beni hüsrana uğratmıştır. gönderilerde kapı teslim garantisi vermiyor. teslimat yaparken, alıcı taraftan, gümrük masrafı adı altında masraf isteyebiliyor. onları da geçtim, 20 günde endonezya'ya teslimat yapıyorlar. ciddi ciddi sordum telefonda, denizyolu ile mi gönderiyorsunuz diye.
    ucuz göndereyim, rezil olayım diyorsanız kullanabilirsiniz. diğer türlü, gönderi başına 10 tl fazla verin tnt ile doğrudan gönderin derim.
  • istanbul içinden istanbul içine gelecek kargomu, aras kargo'yla beraber lefkoşa'ya gönderen muhteşem şirket.
  • amazon son siparişimi bunlara vermiş. firmayı ilk kez bu vesileyle duymuş oldun.

iparcel ve pts'de sistem artık oturmuş gibiydi. hatta yurtiçi kargo bile son zamanlarda en azından pts aracılığıyla aldığı kargoları sorunsuz getiriyordu.

bu aramex nasıl çıkacak göreceğiz bakalım.

ekleme: evet bir sipariş daha vermiştim, o da aramex'le geliyor. türkiye'ye aramex'i kitlediler galiba.
    okuduğum kadarıyla daha önce türkiye siparişlerinde nadiren de olsa ara sıra bu firma kullanılıyormuş, ve iparcel'e kıyasla daha yavaş ve takip etmesi güçmüş.

2 hafta içinde gelirse eyvallah da, daha uzun sürerse sıkıntı.

ekleme 2:

ilk verdiğim sipariş 10 günde geldi. istanbul'a takip sistemi de fena değil. türkiye içi takip olayını henüz çözemedim; ama onun dışında fena değil gibi.

ekleme 3:

ikinci sipariş sıçış. 9 ocakta vermiştim. 16 ocakta kargo kaydı açıldı. takip bilgileri en son 21 ocakta güncellendi.
    buna göre, new york fasilitesinden çıkmış, daha sonra nedense new york fasilitesine geri dönmüş ve 21 ocaktan beri orada.
    tahmini varış süresini de 28 ocaktan 9 şubata uzattılar.

e sipariş 1 ayda gelecekse ne farkın kaldı aliexpress'ten?
  • kargo takip sistemi ''invalid number / data not currently available'' şeklinde işleyen arap firması.

tercih imkanı olan etmesin.

edit: tarih farkına bakınız. ve sonuç ptt ile bugün geldi.
  • amazon.com üzerinden aldığım ürün , aynı gün kargoya verildi ve siparişim tam 7 gün sonra eskişehirdeki adresime yurtiçi kargo ile teslim edildi. aramex takip numarasını yurtiçi kargo'nun yurtiçi takip numarası olarak sorgulatabilirsiniz
hesabın var mı? giriş yap