• bana dizi izlettiren dizi. izlemekle kalmıyorum, alkışladığım sahneler oluyor.
    bi tanesi şu:

--- spoiler ---

hüsne otele kardeşini görmeye gider. civan kapıyı açmaz. hüsne çalar çalar çalar... vazgeçip giderken döner bir kere daha çalar... bunu birkaç kez tekrarladıktan sonra yine gidesi olur, duvarın kenarına çömer, kalkar, yine çalar, pes edip gider.

--- spoiler ---

bu sahnede mona lisa gibi suratınızın bi yanı gülerken, öteki yanı ağlar. daha önce hiçbir yerli dizide görmediğim ayrıntı ve oyunculuk var bu dizide. ayrıca binnur kaya gerçek bir deha.
  • dizideki en başarılı karakter ne binnur kaya'nın canlandırdığı hüsne, ne de uğur yücel'in baattin'i. behiye'yi tek geçerim. o haset, iğrenç kadını o kadar başarıyla canlandırıyor ki, alenen nefret ediyor insan kadından. helal olsun.
  • hüsne'nin anne olarak noktayı koyduğu akşamdır:
    --- spoiler ---
    sanırsın ki o parmaklarına tutunan bebecik seni hiç bırakmayacak...

--- spoiler ---
    evet, ağladım.
    ...ve evet, inşallah bir gün iyi bir anne olmak nasip olur...
  • civan'ın yadigar'dan güzel olduğu dizi.
  • yadigar denen kadın civan kendisinden habersiz tabela siparişi verdiği için kıyametleri koparttı. ''bu ikimizin hayaliydi, nasıl yaparsın?'' diye esti gürledi tabelanın ismini görünce yelkenleri suya indirdi.

--- spoiler ---
    yadigarın yeri
    --- spoiler ---

hani ikinizin yeriydi sinsi karı? kendi adını görünce hemen suratın gülmeye başladı. yazdık la civana. hoff yadigarı hiç sevmiyorum, senaristler bi el atsın lütfen.

edit: sözlük mü okuyorsunuz sevgili senaristler? yeni bölümde yadigar tabelayı indirtmiş. en güzeli.
  • ali ceylan aşkının çoook fazla suni durduğu dizi. hadi ali arada ceylan'a güzel bakıyor filan tamam da, ceylan da tık yok. bak eşortmanlıların aşkına, azcık örnek alın onlardan. tamam sizden bir ali haydar- hanım performansı beklemiyoruz ama en azından biraz duygu olsun. bak ali'nin annesine kadın ne güzel nefret ediyor, sen de biraz sevmeyi öğren.
  • gözünü sevdiğimin senaristleri artık civan'a kadın karakter yazmasınlar dediğim dizi. her daim civan'ın etrafına yadigar'ı kısknaçlık krizine sokan birilerini peydah ediyorlar. italyan hatun, şahin bey'in avukatı abla, görkem... hangisi hikayede yer edebildi ya da hikayesi bir yere bağlanabildi. yadigar'ı kıskandırmaktan ve dizide vakit doldurmaktan başka bi halta yaramadılar. şimdi de civan'ın arabasını çarptığı hatun girdi diziye, akıbeti başından belli olarak. zaten civan-yadigar ilişkisi bayıklığın doruklarındayken bir de sürekli aynı kıskançlık döngüsü içinde olması iyice illallah dedirtti. yani şu çifti yazanlar mahir-arife'yi nasıl çıkartmışlar. insan gerçekten hayret ediyor.
  • yadigar ve civan arasındaki diyaloglara acil el atılması gerekiyor. hakikaten onlar konuşurken afakanlar basıyor bana.

yadigar: civan, civan
    civan: yadigar.............yadigar

başka bir şey yok arkadaş.
  • --- spoiler ---
    harika bir anneler günü bölümü ile gecemi şenlendirmişlerdir.
    bir yandan hüngüre bağlarken diğer yanda hüsne'nin hamile olması ile tabiri caiz ise yardırmışlardır.
    çok samimilerdi yine. beni de alsınlar diziye. arife'nin ayakkabısı olayım :)

--- spoiler ---
  • dore çizgili abiye eşortmanı da lugatımıza sokmuş güzel dizi.

(bkz: dore çizgili abiye eşortman)
hesabın var mı? giriş yap