şükela:  tümü | bugün
  • sabırlı, onuncu nesil yazar. hoş gelmiş.
  • kendinden ayarlı yazar.

(bkz: #17268611)
    "mustafa kemal’i allah’a, geri kalan herşeyi mustafa kemal’e borçlu olduklarını bilmeyip ya da inkar edip kula kulluk vazifelerini en çamur halleriyle yerine getirmeye çalışan insan müsveddelerinin gırla bulunduğu da ülkedir."
    ...
    "ve tabi, bir de kula kulluk eden müsveddelerin olduğu bir ülkedir aynı zamanda."

yahu aynı entry içinde yazmayın bari.

(bkz: atatürk'ü allah'a geri kalanı atatürk'e borçluyuz)
  • kendi adına başlıkta cevaba zorlanmış yazar. yav kardeşim, dinin (dogmatik) belirlediği(!) bir düzende sorgusuz sualsiz hikmet sahibi kabul edilen bir kula (şeyh, şıh, hacı, hoca, efendi vs.) kulluk etmeyi (mürid), temelini bağımsızlığa ve bilimselliğe dayamış ve bu nedenle dogmatizm tuzağından kurtulmuş bir ideolojinin (kemalizm) izleyicilerinin (kemalist) birer yurttaş olarak serbest irade ve akılla ortaya koydukları tercihlerinden ayıramıyor, her gördüğün sakallıyı da (bahse konu kemalist suser) deden (sağcı ya da solcu ama atatürkçü, hatta akpli ama atatürkçü, gardrop atatürkçüsü, atatürkçü kılıklı darbeci, tatlı su atatürkçüsü vs.) sanıyorsan ben ne yapayım?

(ara: bi siktir git dedirten *)
    (bkz: yurttaş vs. mürid)
    (bkz: ulus vs. cemaat)
    (bkz: pozitif bilim vs. ebcet hesabı)
  • sadece tek bir entrysini okumamla kendisinin düşünce ve fikirlerinden başka hiçbir düşünce ve fikre saygısı ve de tahammülü olmadığını gayet iyi anladığım yazar. bok atıp beğenmediği liberallerden biri olarak yine de onun fikirlerine saygı duyduğumu belirtmek isterim. zira herkes bir gün şu hayatta ne tek bir mutlak doğrunun ne de tek bir mutlak iyinin olduğunu anlar.
  • sadece bilimsel bilgiye saygısı olan yazardır. ha, bu bazısına yetmez ama, evet, nik altına ne amaçla neyi yazarlar, neden yazarlar, ne saygısından bahsederler bilinmez.

şu son 5-6 yıldır peydahlanan tipler var bir de... "bu benim görüşüm, saygı duy!"* tabi duyayım, neden duymayayım, duymayan en terbiyesiz aile çocuğu olsun. yalnız, bu senin görüşün benim hayatımın içine ediyorsa, sen bana saygı duyuyor musun? çok afedersin -en azından- kafamla cinsi münasebete girişirken senin saygın nerede?

gölge etme başka ihsan istemem

meraklısına not : ilgili liberal yazar tahammülsüzlükten şunu kastediyor (bkz: kerem altan/@aran suildur). bilimum apron develeri ve liboşlara diyeceğim şudur ki, telefonum dinleniyor! yalan dolan ile olmayan suçlar isnat edilerek masum insanlar sonu belli olmayan davalarda süründürülüyor. üzerimde, üzerimizde psikolojik şiddetin alası sürdürülüyor. ulan, ben bunlara tahammül ediyorum da iş üstünde yakaladığımda ve gerçekliği sonuna kadar su götürmez tokatı yüzünüze indirdiğimde mi tahammülsüz oluyorum?

iyi o zaman tekrar sorayım: taraf ifadeleri çatır çatır vermiyor muydu apron devesi? taraf olmamış olayları olmuş gibi göstermiyor muydu liboş zevat? allah'ın sopası var mı, bre vicdansız?

tahammül kelimesini ağzınıza alırken önce bir besmele çekin de sonra başkasına bok atarsınız yine.

tey allahım!
  • öyle cahilimdir ki, savaş gibi tanımı evrensel anlamda standard ve sabit olan bir kelimeyi kendi kafama göre tanımlayıp saçma sapan cümleler girerim, bir de kıbrıs'a müdaheleyi açıklarken kendi topraklarımız derim... tey allahım, işte memleketin hali, işte memleketin insanı. aşmış suserler var, bir de gelir mal mal nik altı entry girip beni kendi nik altıma yazmaya zorlarlar.

--- spoiler ---

bu 120 mumluk ampul seviyesinde aydınlatıcı yazarımız, kıbrıs barış harekatının kendi topraklarımızı denetim altına almak olduğunu bana hatırlatıp, savaşın, gerektiğinde başka bir ülkenin topraklarına müdahale etmek olduğunu söylüyormuş. entrysinde öyle yazıyor... e, kendisine ne demişiz?

2. dünya savaşı, kore ve kıbrıs hiçbir şekilde savaş değil midir?

unutmadan... kıbrıs, cumhuriyet döneminde ne zaman türkiye toprağı olmuştur?

--- spoiler ---

nevşehir semalarından bir deyiş geliyor aklıma: etme cahilen sohbet güstürün, silme camilen götün gestirin.

(bkz: türkiye cumhuriyeti'nin ilk savaşına girmesi)
  • yazdıklarını severek takip ettiğimiz yazar. bir çok suserin aksine çok fazla şey biliyor ve bu bildiklerini sağolsun bizimle paylaşıyor. değeri bilinmeli.
  • zamanın ötesindeki entarilerini üç gün içerisinde -özellikle gece oylayarak-* 100'den 125'e çıkaran belirli zihniyete sahip yazarımsılarının yedi ceddine selam söyleyen yazar.

çete mi demişti birileri?

organize suç mu demişti?

lan ne çekemez, ne hazımsız, ne korkak adamlarmış bunlar. hayır, hiç bir şeyinde değilim de, işin ilginci bunlar böylesi nefret yüklü hominidlerse söylesinler gidelim, şakirt şakirt takılsınlar kendi başlarına.

çok da sorun değil, yazacak başka yer buluruz.
  • sözlük ortalamasını hakkıyla temsil eden bir yazar imiş.