şükela:  tümü | bugün
  • niye arandıklarını ve bulunduklarında ne yapılacağını merak etmekteyim.

yani adamların elebaşını buldun yakaladın ve gördük ne yapıldığını...
    gül gibi bakılıyo ve besleniyo gayet güzel bi şekilde...
    misal ben ondan daha açım atanamamış bir öğretmen olarak.
    adam benden daha kıyak durumda valla...

sırf milletin gazı alınsın diye "şu şu plakalı araçlar", "işte o bilmemnelerin eşgali" falan haberleri geçiyor ya haberlerde, gazetelerde, facebook'ta falan...
    sadece gülüp geçiyorum.

aranmalarındaki amaç, dağlarda aç susuz kalmalarına tahammül edilememesi sanırım.
    kıyamam!
  • bugün fox haberde fatih portakal' ın bahsettiği liste. fetullah gülen' in başına 4 milyon konulmuş. onu yakalatamazsanız başkaları da var seç beğen al. buradan buyrun
  • ihbar sonucunda yakalanmaları durumunda ihbar edene ödül kazandıran teroristlerdir. bu ödüller listelere göre değişkenlik gösteriyor.
    kirmizi listedeki teroristler, 4 milyon tl'ye kadar
    mavi listedeki teroristler, 1.5 milyon tl'ye kadar
    yeşil listedekiler 1 milyon tl'ye kadar
    turuncu listedekiler 600 bin tl'ye kadar
    gri listedekiler ise 300 bin tl'ye kadar ödül kazandırıyor.

bu arada kırmızı listeye en son pyd lideri salih muslim girdi, salih muslim icin 4 milyon tl ödül biçildi.

listelere bu sayfadan ulasilabilir: http://www.terorarananlar.pol.tr/…ayfalar/odul.aspx

benim merak ettigim ise şu, bu iş bir nevi western filmlerdeki suçlu avına benziyor. sayfada tam olarak belirtilmemiş ama salih muslim'i kendimiz öldürüp emniyet guclerine teslim ettigimiz zaman ödülü kazanabiliyor muyuz? ya da bu nedenle yargilanir miyiz?