• bazen önemli olabilecek entry'lerdir, bulunması elzemdir.

sokakta takip edilen, sonra kaçan ama takip eden tarafından yakalanıp defalarca bıçaklanarak öldürülen yabancı bir kadına ait bir entry vardı. bundan yola çıkılarak sosyal bir genelleme yapılmıştı. çünkü bu olay esnasında evlerinde olan insanlar, "nedense" kadının yardım çığlıklarını duymamışlardı. katili de bundan cesaret almıştı. entry'de böyle bir olay karşısında yapılırsa faydalı olabilecek bazı seçeneklerden bahsediyordu.

favorilediğimi sanıyordum, lakin bulamadım. bilen ya da bulan varsa mesaj atarsa sevinirim.

ekleme: entry'yi bulamadım, ama bahse konu başlıklar aşağıdaki başlıklar. belki benim gibi arayan bulunur diye buraya yazayım dedim. yardımları için ablası olduğum candyline ve halası olduğum lake of the hell'e teşekkürler.

(bkz: bystander effect)
    (bkz: kitty genovese)
  • bazen de entrylerin yazarı tarafından silinmiş olmasından kaynaklanır. en kötüsü de o sanırım.
  • o kadar kafama takılmıştır ki, bana buraya yazmaktan başka çare bırakmayan entrydir.

bu entrymizde erkek kişisi ayrılmak istediğini söyleyen kız arkadaşı karşısında sessiz kalıp bir sigara yakmıştır.

öyle yavan anlattığıma bakmayınız, entry zamanında bayağı alkış toplayıp erkek kişisinin soğuk kanlılığına şapka çıkarttırmıştı hatırladığım kadarıyla.
  • böyle bir entry var..
    gördüğüm zaman neden favorilere eklemedim diye kendime uzun zamandır kızıyorum.. bir çocukla ebeveyn arasında geçiyordu yanlış değilsem..

çocuk ilk defa bayram namazına gidiyordu sanırım ve büyük bir heyecanla beklerken "allah ne zaman gelecek? " diye tertemiz bir soru sormuştu..

aşağı yukarı böyle bir entry idi.. epey aradım ama nafile.. hangi başlıklı hiç aklımda değil..
  • o güzel entyler o güzel yazarlarla beraber gittiler
    entrynin bokuna yazarın trolüne kaldık
  • çorapın diğer teki tadındadır.
  • bir tane de benim var. aramaya o kadar inandım ki bulamadım.
    atamızın cephe cephe, yıl yıl geçirdiği rahatsızlıkları kronolojik olarak sıralamıştı.
    sanırım bir kaç yıl önce demokrat sözlüğümüzün entry silme krizinde yazarımız entrysi ile birlikte başka sözlüğe taşındı.
  • biri orgazmdan daha zevkli anlar başlığındaydı. biri tepki olarak yazmıştı orgazmdan daha zevkli bir an nasıl olabilir diye ve öyle bir tanımlamıştı ki orgazmı. hayran kalmıştım.

bir diğeri ise yolda giderken üstüne su sıçrayan birinin entrysiydi. başlığını hatırlayamıyorum. arkadaş iş görüşmesine gidiyormuş sanrım. takım elbiseyi giymiş yürürken bir araba üstüne su sıçratmış. "üstüme sıçrayan sular gözyaşlarımı kamufle etti" diye yazmıştı. olayı anlatış şekli çok hoştu.

bulduran olursa çok mutlu olurum.
  • geçenlerde girilen bir entrydir. şeyi anlatıyordu, nasıl desem birşeylerden bahsediyordu, favlanmisti.

bulanlar insaniyet namına yeşillendirsin.
hesabın var mı? giriş yap