şükela:  tümü | bugün
200 entry daha
  • insan postu willi heinrich ankaradaki bütün kitapçılara sordum ama nafile bulamadım zaten yeni baskısıda yokmuş.
  • baskisi bitsin bitmesin her türlü kitap bu kategoriye girebiliyor. basim tarihi geriye doğru gittikçe bulunmasi zorla$iyor belki ama bu durumu tam olarak açiklayan bir kistas değildir. öyle kitaplar vardir ki zamaninda binlerce, onbinlerce basilmi$ ve satilmi$tir. her sahafin rafinda iki$er üçer adet bulunmaktadir.

asil belirleyici olan kitabin az sayida basilmasi veya yasaklanmasidir. tabii ki bir de ölene kadar kütüphanelerden çikamayan kitaplar vardir.

zor bulunurluklari daha çok bu sebeplerdendir.

$imdiye kadar bu ba$lik altindaki kitaplardan en az 10 tanesini bulduğumu da seve seve yazabilirim. ne mutlu o kitaplara kavu$anlara.

(bkz: aranip da bulunamayan dergiler)
    (bkz: aranip da bulunamayan gazeteler)

p.s.: bu tür bir isteğiniz olduğunda kulağima bir çitlatirsaniz elimden geleni yaparim.*
  • kara kule'nin ikinci el kitapları. sıfırlar el yakıyor.
  • çocukken okuduğum ve yıllarca bulamadığım bir kitap vardır ki, artık hayal ürünüm mü diye şüphelenmeye başladım.
    ah şu güzel dünyamız'dı kitabın adı. kitabın orjinal adını ve yazarını hatırlamıyorum.
    kapağındaki illüstrasyonda onları bekleyen bir uzay aracına doğru gitmekte olan elele tutuşmuş iki çocuk vardı.
    kitap, uzaylılarla arkadaş olup, dünyayı onlarla dolaşan, sevgiyi ve arkadaşlığı öğrenen iki kardeşin hikayesiydi.
    bir bilen çıksa ağlicam o derece.
  • richard dawkins "gen bencildir", sanirim baskindan kaldirilmis. girdigim tum kitapcilarda daha g harfi agzimdan cikar cikmaz yooook cevabi ile karsilasmama sebep olan kitap. anladik kardesim nedir bu dusmanlik. ingilizcesi satilmaktadir lakin her yerde.
  • selahattin sulhi tekinay' ın sermet akman, haluk burcuoğlu ve de atilla altop ile beraber kaleme aldığı "tekinay borçlar hukuku" isimli kitap şu an tekinay'ın ailesi ile diğer hocalar arasındaki anlaşmazlık nedeni ile bastırılamıyor olup; piyasada 1 tane bile kalmamasından mütevellit altın değerindedir; antikacı iştahı kabartmaktadır...
  • geç gelen adaletin adalet olmadığından hareketle, heinrich böll'ün palyaço'sudur bu kitap. kadıköy'de bir sahafın amme hizmeti yapıp internette satışa çıkarmasıyla 15 yıl sonra kavuştum.
  • çılgın kalabalıktan uzak.

evet.kabul ediyorum ıssız adam 'dan sonra aradım.
485 entry daha