şükela:  tümü | bugün
  • "bulup da buldugumuzu anlayamadiklarimiz / bulup da buldugumuzu anlamamayi sectiklerimiz" bu kategorinin bir alt kumesidir, ki zannimca en buyuk alt kumesidir. pismanliklar'in kaynagidir ayni zamanda bu alt kume.
  • kimileri hatırasına çocukluktan aşina olduğumuz, kimileri de isimlerini duyup cisimlerine hiç temas edemediğimiz filmler, nesneler, müzikler vs..bu arayıpta bulunamayan özlemlerdendir. .
    şiddetle bunları bulmayı arzu ederken, diğer yanımız kuşkulara garkolacaktır:''acaba kafamdaki imgeyle gerçek hayattaki nesne örtüşecek mi?'' daha bitti mi, bitmedi elbet:''onu bulduğum anda aslında kafamda besleyip büyüttüğüm 'şey' 'in orjinaliyle hiçbir ilgisinin kalmadığını, aradığımın kendi kendine yetebilen kusursuz bir imge olduğunu anlarsam?''
    bu diyalektik üzre 'arayıpta bulamadığımız' nesneye karşı garip bir çekingenlik de duyabiliriz.
    mesela: ballıca çekirdekleri ..içerinden harfler çıkardı, bir türlü tamamlayamazdık. istediğimiz hediyeyin isminde hep bir harf eksik kalırdı.. (tabii o harfin hiç olmadığını zaman sonra anlamış olurduk)
    eric vardı sonra,köpeğe dönüşen çocuk..o dizinin müzikleri..
    ve abbas cılga 'nın bir romanı..her çocuk okumalı ki, çocuk edebiyatının bütün kahramanları resmi geçit yapar içinde..ilkokul zamanları.. bir solukta okumuştum, o günden beridir de rastlayamadım ..
  • deliler gibi aradığım bir hedeyi bulamadığım zaman iç çekerek aklıma gelen düşünce.. bu kimi zaman 3 numara beton dübeli oluır kimi zaman da ünlü'nün o ve z hikayesi adlı albümü olur...

meali : ulan formata uyacaz diye maymun oldum be.. bi buldurum şu albumu... nerede satılır nerede bulunur ?

edith piaf*: ikiside bulunmuştur..
  • daha dogru bir tanimlama icin (bkz: arayip da bulamayanlar)
  • - vefa arıyorum, dost,dost arıyorum, şevkat arıyorum, aşk arıyorum, bulamadım gitti!
    (bkz: kandil)
  • misir surubu
    vanilya ekstresi
    beyaz cikolata damlalari
  • ilk aşkın tadı
    eski bayramların heyecanı
    okul yıllarındaki alabildiğine dertsizlik

...
    ...
    ...

güncel olarak da : kışın sakladığım güneş gözlüğüm
  • (bkz: uyku)
  • şarkı adı.

(bkz: sarki adi soruyorum hemen silicem)