şükela:  tümü | bugün
 • ortadoğu ile ilgili araştırmaları, kitap çevirileri ve yazıları ile bilinen yazar kenan çamurcu ile konu hakkinda yapilan bir roportaj asagidaki linkten okunabilir
  http://www.islamigundem.com/…rtaji-haber-33985.html
 • tunus ve mısır'da sol ve demokratlar öncülüğünde başlayan halk ayaklanmaları diktatör rejimleri devirdi ancak ayaklanmalarda etkili rol oynamayan islamcılar bu unsurları her iki ülkede de tasfiye etmeye başlamışlar. bu sebeple de sokaklarda artık onları görüyoruz..

  iran devrimi bahar mıydı kış mıydı bilinmez ama bu devrimlerin, iran devrimiyle gittikçe benzeşen yönleri oluşmaya başladı. arap baharı yerine neye bırakır bilemiyorum ama sanırm kışa dönmek üzere..
 • yalancı bahar. devrimlerin yada özgürlüklerin baharı değil, ölümlerin baharı.. batının bir sürü bahane ile geçiştirdiği, bekle gör politikaları ile binlerce insanın öldüğü ve öldürüleceği süreç.. libya'da yapılanların suriye'de yapılmak istenmesi bu sürecin çoktan kışa döndüğünün kanıtıdır.
 • batı emperyalizminin kendi çıkarlarına uygun koşullar var diye kendi götünden uydurduğu tanımlama.
  dünyada bu şekilde lanse edildi ama; ne kadar bahar ne kadar kış olduğu biraz irdelenirse anlaşılır.
 • ozgurlugu icin, demokrasisi icin olumu goze alan halkin istedigini aldigi mevsim.
  tunus ve misir'dan sonra libya da dusmek uzeredir. umit ederim suriye de yakinda halkin yonetimine girecektir.
 • bahar yeniden doğumdur.. hayatı yeniden bulmaktır.. yaşamdır.. oysa insanların kanlarını sömüren, onları öldüren, yok eden diktatörlerin boyunduruğundan kurtulmak için ölen araplar için.. doğumun değil ölümün baharıdır, arap baharı. yok edilişin baharıdır arap baharı.. güzel günler için feda edilen yaşamlarla dolu olandır arap baharı.. hüzündür, kandır, cellattır arap baharı..
 • yarım asırlık* arap diktatörlüklerinin hepsinin aynı anda ve organize şekilde yıkılışlarını halkın birden ve aynı zamanda aydınlanma yaşayıp, facebook ve twitter üzerinden organize olması sayesinde olduğuna inanacak kadar iyi niyetli insanların tüketmesi için üretilmiş romantik tabir. her şey çok bulanık ama otokrasinin yerini teokrasiye bırakmakta olduğu bir değişim olma ihtimali yüksek. beterin beteri var. o açıdan illa bahara benzetilecekse sonbahar desek? ya da siyasi meşazlı bir cümleyle noktalayayım: büyük ortadoğu baharı
 • küresel sermayenin arap devletlerinin kasalarını boşaltma, kaynaklarına komple el koyma hadisesidir.
hesabın var mı? giriş yap