şükela:  tümü | bugün
 • 20 kusur arap ulkesinin olusturdugu,avrupa birligi'nin işlevsiz versiyonu gibi bir birlik.
 • enver sedat'ın zamanında üzerinde çalıştığı ama camp david'i bir cihad olarak algılayan radikal araplarca gözüne kum atılarak ortamdan bertaraf edildiği panarabizm hedesi.
 • birlikte hareket etme konusunda en beceriksiz birliktir herhalde..
  calismalarini takip etmeye gerek yok, araplari bir nebze tanimak yeterli..
 • petrol'ün borusunu arap olmayanların eline veren birlik.
  (bkz: ikram etmek) *
 • (bkz: arap saçı)
 • bir 19 kasım günü enver sedat'ın knesset'te yaptığı bir konuşma ile ortadan kalkmış olasılık:

  "yüce allah'tan hepimize sulh ve selamet bağışlamasını dilerim. dilerim ki; arap toprakları ve israil de bu anlaşmazlıklarla dolu koca dünya da barışa ve huzura kavuşsun. insanı insana kırdıran savaşların sonu gelsin. bugün size barış getirmesini umduğum yepyeni bir yaşam teklifi ile burada bulunuyorum. hepimiz bu toprakları seviyoruz. burası kutsal topraklar. ve hepimiz, müslüman olsun, yahudi ya da hristiyan olsun hepimiz aynı tanrıya inanıyoruz. allah’ın sözleri açık: birbirinizi sevin, sayın ve herkese samimiyet ile yaklaşın. savaşmayın, barışın... savaşta kaybedilen insan hayatıdır. arap ya da israilli olması arasında fark yoktur. dul kalan her kadın, mutlu bir aile birliğinin bir ferdidir. yetim kalan çocuklar hepimizin çocuklarıdır. israil topraklarında olsun, arap topraklarında olsun.. onların hatırı için, gelecek nesiller için, bu topraklarda doğacak her çocuğun yüzündeki bir gülümseme için size gelmeye karar verdim. bütün tehlikeleri göze alarak karşınıza çıktım. sizler dünyanın bu bölgesinde bizlerle birlikte yaşamak istiyorsunuz. bütün içtenliğimle söylüyorum; aramıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. içinde bulunduğumuz an, bir dönüm noktasıdır. tarihi bir değişimin başlangıcıdır. bizler eskiden size karşıydık. bunun için kendi nedenlerimiz ve evet, korkularımız vardı... ancak bugün size ve bütün diünyaya açıklıyorum: bizler sizinle sonsuza kadar barış içinde yaşamak istiyoruz. her an fırlatılmaya hazır bekleyen füzeler ya da nefret ve kinin kınındaki kılıçlarla sizi kuşatma altına almak istemiyoruz, sizin de bizi kuşatma altına almanızı istemeyiz...”

  bunlar bir bakıma son sözler oldu ve olaylar gelişti...
 • (bkz: panarabizm)
 • kafalarina estiginde israil'e karsi yapilmasi gerekenler icin organize olmak adina kadinlar matinesi benzeri zirveler duzenleyen,konusmalarin hepbir agizdan yapilip sonucta karsilikli dalasma hatta kufurlesme sathina gelince kesildigi buna karsin arafat'a bolca para getirebilen bagislarinda olabildigi zirveleri duzenleyen muthis birlik.
 • genel sekreterinin adı amr musa'dır.
 • avrupa birliği tartışmalarında cahil cühela takımının karşı çıkmak adına "bizim ne işimiz var avrupa birliğinde arap birliğine girelim ya" diyerek insanın sinirlerinin zıplamasına neden olan oluşum
  söz konusu öneri avrupada eğitim görmüş bir şahıs tarafından dile getirilmiştir (bkz: hey gidi türk gencliği hey)