şükela:  tümü | bugün
 • arap birliği dediğiniz kurum ipleri emperyalist güçlerin elinde olan kuklalardan ibaret. kral faysal ın yeğeni tarafından kendi makamında öldürülmesi gibi hikayelerden tırsan korkak yöneticiler topluluğu. abd nin orta doğu istilasına sesini çıkartamayan işe yaramaz topluluktan kimsenin bir beklentisi yok. ümmet bunlar değil ümmet bu ülkelerin halkı.

  bir anket vardı bu ülkelerde dünya liderleri ülkenizde seçime girse kimi seçersiniz diye. bulabilirsem ekleyeceğim. türkiye bu bölgelerdeki yöneticilerden bir bok olmayacağını gayet farkında o yüzden halklara oynuyor. tika faaliyetleri veya erdoğan'ın söylemlerinden bunu anlayabilirsiniz.

  bir tarihte bu halkların farkındalığı yeterli seviyeye geldiğinde yaşanacak gelişmelerden ümmetin ne olduğunu anlayacaksınız.
 • daha ne kadar kazık yemeniz gerekiyor akıllanmanız için?

  siyasal islamcılığın ümmetçiliğin, ülkeye faydasız, insanlara zulm eden, 1400 senedir kimsenin mutabık kalamadığı saçmalıkları ortak değer diye hırsızlığına kılıf etmeye uğraşan çakalların yalanlarından ibaret, sapkın arap kültürü ile bezenmiş takiyeci zırvası olduğunu görmek için o kokladığınız çoraplardan başınızı kaldırın artık.

  büyük devlet olmak ümetten medet umarak değil, akıl yolunda adalet ve refahla kol kola yürüyerek olur. sen büyük ol o çok sevdiğin götü boklu ümmet seni takip eder zaten. ama sen tutup adamların götünü yalarsan, onlar da sana hakettiğini verir. eh zaten alıyorsun hak ettiğini.

  hem iddia ettiğin gibi, bilmemne aslında emperyalist piyonuysa, bu duruma çanak tutan ve bunu değiştirecek kapasitesi olmayan ümmetten sana ne fayda gelecek ki. kendi yazdıkların, kendi iddianı çürütüyor zaten. allah akıl fikir versin her şeyden önce.
 • arap birliği emperyalizme hizmet eder, ümmetçilik araplara hizmet eder o yüzden karıştırılacak bir durum yok. ikisi de farklı.
 • yahudiler ile araplar kuzen zaten. almanları bile çıldırtmış adamlar. fazla söze ne hacet
 • ha arap, ha arapperest karıştıracak bir şey yok.
 • ortalama bir suudi, ıraklı ve mısırlı için müslüman türk milleti, haşa bozulmuş/dejenere olmuş bir islam'ı yaşamaktadır. kadınlara verilen haklar**** ve onlara nazaran demokrat siyasal/toplumsal yapımız bunun başlıca nedenleri.

  siz hiç bu ülkelerde kızlı erkekli bir folklor oyunu olduğunu gördünüz mü? hani bizim anadolu, kıbrıs, karadeniz ve balkanlarda ortaokul müsamerelerinde ve belediye etkinliklerinde izlediğimiz folklor oyunları. yok böyle bir kültür onlarda, bu ve benzeri toplumsal kültür öğelerini görünce bizi islamlık'tan saymayan bir arap ümmeti var. bu sebeple arap ülkelerindeki ciddi bir çoğunluk türkiye'yi sevmez ve desteklemez.

  bu demek değildir cümle arap ümmeti türkiye karşıtı ama böyle akp kafasının dayattığı ümmetçi bir bakışla bizi sahiplenen bir arap ümmeti kesinlikle yok, hiç de olmadı. aktroller her arabı kendileri gibi ümmetçi sayıyor. işin kötüsü aktrollerin ümmetçi sanıp desteklediği ciddi bir arap kitlesinin bariz vahhabi kafası yaşaması ve bizi islam'dan saymamaları.

  bu sebeple işin özünde arap birliği tam olarak kendi ümmetinin fikrini yansıtmakta. bu tür durumlar için bir söz de var; istisnalar kaideyi bozmaz. bazı suriyeli, cezayirli ve mısırlılar türkiye'yi tabii sever ama kendi hükümetlerinin türkiye karşıtı açıklamalarından da rahatsız olmaz.
 • kuveytli milletvekili arap birliği mesajına tepki gelmiş.

  https://www.trthaber.com/…katina-destek-435528.html
 • arap boku yemeye aynen devam et. he he tamam arap birliği ümmet değil
 • aradaki farkın kurumuş domuz bokuyla taze domuz boku arasındaki farkla aynı olmasından dolayı çok da şeetmemek gerekir. hatta fark var mıdır, tartışmaya açıktır.
 • arap sevici ışid sempatizanlarını savunmaya geçirmek için açılmış başlık.

  atatürk bunların hepsinin kökünü kurutsaydı da bu ışid çocukları bugün olmasaydı.