şükela:  tümü | bugün
  • ihanet etmeleridir.
  • petrolden kazandıkları parayı 7 yıldızlı otel, saray, yapay ada, kule vb lüks yaşam için harcayacak kadar görgüsüz olmaları.

kendileri için özel aromalı parfüm yaptıran, kaza yapınca arabayı direk hurdaya ayıran görgüsüz olmaları.

18 yaşından küçük kızların evliliğini hak sayan, kızları okutmayan, eğitim, bilim, sanayi için 1 kuruş bütçe ayırmayan yobaz olmaları.
  • pis olmalarından dolayıdır.

on ay letonya'da erasmus yaptım. on ay boyunca üç katlı ahşap bir öğrenci evinde kaldım. ev komple erasmus öğrencileri ile doluydu. yaklaşık 18 kişiydik. alman, fransız, sırp, polonyalı, litvan, azeri, çek, ve arap ev arkadaşlarım oldu. bunların arasında arap kadar pis olanını görmedim.

adam yemek yapmak için mutfağa girdiği zaman şaka yapmıyorum o mutfaktan çıkana kadar orada kimse yemek yemezdi. özellikle bir pilav yapışı vardı ki her yer pirinç oluyor, yemek bittikten sonra kendisi tüm mutfağı süpürge ile temizlemek zorunda kalıyordu. hiç ev kokar mı, insanlar rahatsız olur mu diye düşünmeden sürekli balık yapıp evin anasını sikiyordu.

ciğer alıp çeşmenin altında kanlarını temizliyordu ama her yer kan oluyordu yerlere kadar. inanın böyle pislik görmedim. daha sayamadığım bir sürü şey.

ayriyetten de biraz sorguluyorlar. benim türk olduğumu bildiğinden bana her cuma "neden namaza gitmiyorsun?" diye soru soruyordu. kız arkadaşımla takıldığımı görüp " müslüman adam zina yapmamalı" diyor, evde olan partilere katılmayıp "türk kızlarını görüyorum, hep içki içiyorlar, erkeklerle takılıyorlar" diye sitem ediyordu.

tamam saygım var ama sürekli bir sorgu ve aşağılama var.

not: bu benim gördüğüm sadece bir tane arap ve ona göre yorum yaptım. tabiki de hepsini aynı kefeye koymuyorum. ama takdir edersiniz ki çoğu böyle.
  • ırkçı ,toptancı ,düşünme özürlü olmak, empati yoksunu olmak,genel kabullere biat , faşist,milliyetçi ... çok uzar
  • öncelikle allah rasulünü inşallah gücendirmeyiz. eğer şu an yaptığımız şey "o"nu incitecekse allah bizi affetsin. ama ya rasulullah seninle aynı ırktan olup bununla şereflenmenin mutluluğunu yaşayıp senin adına zarar gelmesin diye canlarını dahi feda edercesine çalışması gereken arap ırkından dostlarımız yurtdışında en itici millet konumuna geldiler. öncelikle kadınlar konusundan başlayayım. kültürü ve dini yaşayış şeklimiz her ülkede farklı. biz farklı din, kültür ve ırklarla yaşadığımızdan her dine ve kültüre göre hareket edebiliyoruz ama onlar öyle değil. o yüzden yurtdışına çıktıklarında her kadına yiyecekmiş gibi topuktan saç ucuna kadar her santimi keserek bakıyorlar. kadınlara hayatta samimi gelmeyen bir yaklaşımla yaklaşıp paradan, deveden, işlerinden bahsediyorlar. bir de kadınlarla çeşitli yakınlıkların alkol sayesinde kurulacağı düşüncesine nasıl ulaştılarsa alkol almaya kalkıp rezil oluyorlar. sarhoş olup rezil olmayanlar ise kızlara hayvanca hareketler yaparak rezillik çıkarıyorlar. özellikle ev arkadaşı, shareflat gibi yerlerde mutfakta, salonda, banyo kapısında denk gelirseniz şunu görüyorsunuz. çok afedersin dal daşşak, yaya yaya, kaşıya kaşıya oturan, rahatsız etmediğini düşünen tipler. kalkayım da yer vereyim, kız geldi toparlanayım, yardım lazımsa yardım edeyim gibi düşünceleri yoktur. bir de böyle yerlere kimseye sormadan 34965 tane arkadaşını toplar kendi yerinde yabancı olursun.

yemek konusunda da olay şudur. yemekleri bize benzer ama pişirme noktasında farklılık gösterir. pilav, kızartma, haşlama hepsi vardır ama hepsi piştikten sonra aynı tabağa konarak yenir. fark şu ki elle yerler... elle yemek ayıp bir şey değildir aksine bir kültürdür ama elinle ye kendin göreceğin yerde etrafı kirletmeden. çünkü eliyle yemeyen insan sayısı herhalde olsun olsun en kötü dünyanın %50'si olsun. yedikten sonra elini savura savura küçük parçaları tabağa düşürmeye çalışma, şapırdatma bir de güzelmiş gibi elindeki yemeği birine ikram etme, yedirme çabaları. aman yarabbi... ayrıca yemekleri de bazen kötü kokar o kadar kötü diyemem ama pişmeden önce insanda "burada insan yakmışlar" fikrini uyandıran bir kokusu var. temiz de değil maalesef. ama asıl kötü kokan kahveleri. tövbeler tövbesi o nasıl keskin bir kokudur. konduğu dolabı yaklaşık 10 saniyede istila edip çıkmamak üzere sinen bir kokudur o. ikram ederler ayıp olmasın diye içersin çünkü shot bardağında içiyorlar. içip bardağı verince geri doldururlar. racon o bardağı sallayarak vermekmiş ki bir daha doldurmasın. çok güzelmiş gibi doldurup durur. leş gibi desen de verir.

diğer bir sebep de topluluk kurallarına uymamak, topluluğun düzeninin bozmaktır. sınıf arkadaşınız ya da arkadaş grubunuzdan biriyse sürekli olarak sıkıntı çıkarır. mesela sınıfta düzeni bozar, dikkat dağıtır, konuyu istediği bir yere çekmeye çalışır, telefon kurcalar, açar konuşur, yanındakini istemese de muhabbete tutar. arkadaş gruplarındaysa bir arap daha varsa yanında hayatta ortak dili konuşmazlar. bir süre sonra da bir şey söylemeden kalkıp giderler. ortak muhabbetlere katılmaz kendi kültürüyle ilgili kimsenin ilgisini çekmeyen şeylerden bahsetmeye çalışırlar. iş dışında pek uyumlu değillerdir. işte de iş olduğu içindir.

ayrıcaaaaaa dinimizi de öyle bir anlatırlar ki dinleyenler bizim evde hergün üç beş hıristiyan kafası kesip kadınlara dokunanın omuzundan kolunu kestiğimizi zanneder. öyle bir katı din anlayışı, öyle bir insanlara itici gelmek... bunu yaparken tabi önünde birası var yanındaki kızı da çaktırmadan elliyor...
  • ırk ve etnik grup kavramlarını karıştıranların gerekçeleri bütünüdür.
  • benim gibi sosyal darwinizmi kabul etmiş bünyeler için sebep söylemeye gerek yok sanırım. şimdi başlasam çok geriye gitmem lazım. ırkların evriminden gireriz,sami ırktan çıkarız.
    neyse ama sosyal darwinizme küfür eden bünyelere rağmen nedense 10 günde bir haklı çıkıyoruz, rahatım yerinde,nasılsa bu coğrafyanın * adamı haftada bir beni haklı çıkaracak.
  • (bkz: mcmahon anlaşması)

ek olarak
    bir kez yapan, birdaha yapar
  • içince bokunu çıkarmaları.
  • humanikleri üzcem biraz fakat gelişmiş ülkelerde kadınlar eşlerini kendi rızaları ile seçebiliyorlar. dolayısı ile genelde düzgün erkekleri tercih ediyorlar / kriminal tipler otomatikman gen havuzundan eleniyor. avrupa yüzyıllar boyu sanatçılar ve bilim adamlarından hoşlanan neneleri sayesinde büyük ilerleme kat etti. yeni gelen nesiller sınıfın ineklerinin çocuklarıydı ve toplumunda agresif birey sayısı azaldı - agresif biri çıkınca uzaylı muamelesi görüyor.

fakat ortadoğu'da durum böyle değil. en agresif kim ise, en alfa erkeği kimse o hayatta kalabiliyor. kadınlar kendi eşlerini seçemiyorlar. böylece kriminal tipler tarafından yönetilen ve sadece kriminal tiplerin hayatta kaldığı bir topluma dönüşüyorlar. yeni gelen nesiller bunların çocukları oluyor. aralarında normal birey tesadüfen çıkınca bu sefer o uzaylı muamelesi görüyor veya zaten kendini uzaylı gibi hissedip bir an evvel yurtdışına kapak atıyor. dolayısı ile arap toplumunun yüzde doksanı kriminaldir ve olayın aslında islam ile de doğrudan alakası yoktur.

edit: ırkçılık diye bagirmadan önce su sorulari kendi kendinize dusunun derim:
    -çıtı pıtı japon bir kizla mi ayni eve cikardiniz yoksa dev bir arap erkegi ile mi? eger tercihiniz birincisi ise tebrikler hem ırkçı hem sexistsiniz. humanist gecinenlerin hepsi aslinda gizli ırkçıdir.
    -pirhanalar isirir fakat alabalik isirmaz cumlesini rahatlikla kurabiliyor musunuz? pirhanalara haksizlik olmuyor mu? baliklar arasindaki irksal farkliliklari kabullenmek bu kadar kolay iken japon ve arabin farkini kabullenmek neden bu kadar zor?