şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arap coğrafyasında kadınları böcek gibi görüyorlar, aşağılıyorlar, değer vermiyorlar deyip her fırsata arapları ve arap kadınlarını aşağılayan ırkçı söylemi.

yahu madem bu kadınlar aşağılanıyor, değer görmüyor. sen çok demokrat özgürlükçü modern bir insan olarak farklı bir şey mi yapıyorsun. örümcek kafalı, yo yobaz, yok ninja diye her gün aşağılıyorsun aynı kadını.

senin derdin kadın hakları olsa o kadınlara değer verirsin. üstelik aşağılandığını düşündüğün mağdur bir kadını aşağılamakla filan uğraşmazsın.

bitmiyor çelişkileriniz, ikiyüzlülüğünüz.
  • guzel liste yapmissin kardes ama kac tanesi hristiyan onu da belirtsen daha aciklayici olurdu.

ayrica yaptigin bulent ersoy, fatih urek, kusum aydin fotograflari koyup turkiye'de lgbt'ler toplumda buyuk kabul goruyor, hic sorun yasamiyorlar demek gibi bir sey olmus.
  • nedir bu tam olarak #73342378 ? taşlanacaklar sıralı tam liste sanırım*

kıçını başını açtı diye aşağılanmaması mı gerekiyor yani. aşağılık işler yapıyorsa aşağılanır, yapmıyorsa aşağılanmaz. üstüne örttüğü örtü ya da örtmediği örtü üzerinden kadının değerini tartışıyorlar.

üstüne örtü örtmek medeniyetsizlik değildir farklı bir medeniyet algısıdır. üstüne örtü örten kişi de; "üstüne örtü örtmemek medeniyetsizlik değildir, farklı bir medeniyet algısıdır" derse ortada hiç bir sorun kalmayacaktır.

demiyorsa ben ne yapayım, sen de diyemiyorsun işte. *
  • arap emperyalizminin ilk adımı arap kadınını aşağılayıp onun haklarını ve özgürlüklerini arap erkeklerine yedirmektir.
  • başlıkta, aşağılamak ya da övmekteki kriterin güzellik olduğunu varsayıp ona göre yorumlarsak;

arap kadınları şöyle güzel, böyle alımlı... diye övmekten bitiremeyenlerin hayatlarında kaç tane arap kadınının yüzünü gördüğünü merak ediyorum.

yüzünü, hatta götünü başını açabilenler zaten, arap toplumu içinde de olsa daha üst gelir grubunda olan, nispeten daha liberal, baskıdan kurtulmuş, kendini sergilemekten çekinmeyen küçük bir azınlık.

dolayısı ile bunları ortalama arap kadını olarak kabul edip, "arap kadınları aslınca çok güzel, çok modern... vs." demek yersiz.

sosyal medyada, elinde patates soğan poşetleri ile pazardan dönen halime teyzeyi göremeyeceğiniz gibi, ortalama arap kadınını da göremezsiniz.
  • epey arap kadın gördüm.
    aşağılamak için söylemiyorum, ekseriyeti hayatına girdiği veya gireceği erkeği nasıl elde ederim/ nasıl elimde tutarım mantığını/mantıksızlığını düstur edinmiş, çevresindeki tüm bekar kadınları -şayet kocasının harem limiti dolu değilse- potansiyel kuma olarak gören kadınlar.