şükela:  tümü | bugün
  • kumral ada mavi tuna'da da geçen efsanevi sakız.(bkz: mabel)
  • taksim anit bufede (kizilkayalarin karsisinda) tanesi 50 kurusa satilmaktadir, ayni ambalaji ile.
    uzakta aramaya gerek yok.
  • cocuklugumda hep "yagmur yagiyor seller akiyor, arap kizi camdan bakiyor" tekerlemesindeki arap kizinin bu sakiz uzerindeki kiz oldugunu dusunmustum nedense. klasik cosuk salakliklari iste..
    karakoy'de en eski sutis'in karsi tarafinda bulunan cikolata dukkaninda bulunur, hatta kasada oturan sahsiyet sirket ortagi falan galiba, ben "aaaaaaaaaa inanmiyorum mabel sakiz varmis" dedigimde "efendim o sakiz 30 senedir burada satiliyor" gibi bir lafla beni tersledi... cikolata ve sakiz kendi uretimleriymis..
    ayrica olivium yemek katinda sekerleme, sakiz satan bir dukkan var, orada da bulunuyor cocuklugumuzun degismeyen lezzeti mabel sakiz..
  • bir nesile çocukluk anılarını hatırlatan sakız. eskiden cebimiz az biraz para gördüğünde koşarak bakkala gider bu sakızdan alırdık. apayrı bir tadı vardı bizim için. geçenlerde bir markette gördüm heyecanla hemen aldım. bir kaç çiğnemeden sonra çıkarıp attım. artık eski tadi gitmişti ya da çocukken tadı bize güzel geliyordu. işin garibi arkadaşlara da tadı aynı gelmiş. belki de yeni üretimler böyledir diye düşündük. en kısa zamanda eski tadına dönmesini bekliyoruz.
  • bir kaç yıla kadar sadece bim'de bulunmakta olan bu sakız şu an neredeyse tüm bakkal ve marketlerde tezgahlardadır.
  • üzeri unla kaplanmış gibi bir his veren sakızdır.
  • mabel markiz diye aklimda kalan sakız.
  • hala ve hala marketleri süsleyen enfes sakız.
  • güzel sakız, kağıdını o kadar çok seviyorum ki bazen hiç açasım gelmiyor.