şükela:  tümü | bugün
 • stockholm sendromu ile dahi açıklanamayacak acayip bir ruh halidir. bugün ülkeyi uğruna savaşa sokmaya çalıştıkları o filistinliler bundan 90 yıl önce türk askerini boğazlayıp ingilizlerden bahşiş almak için yarışıyordu. peygamberin mezarını korumak isteyen fahrettin paşa komutasındaki askerlerimizi o peygamberin öz be öz torunları olan şerif hüseyin'in çapulcuları açlıktan ölme noktasına getirecek şekilde ablukaya almış sonunda parçalamışlardı. filistinde, kudüs'te bulunan 4. ordu silahlarını bile bırakmış, geri çekilmeye çalışırken arap çapulcular, filistinli'ler, gazzeliler tarafından üstlerindeki yırtık ceketlerini almak için askerleri katlediyordu. şimdi bizim dangalaklar bu heriflerin torunlarının derdine yanmış vaziyetteler. demek ki bu arap sevicilik ruh halinin tek açıklaması var seversen sikilirsin sikersen sevilirsin.
 • hiç sevmem.kullanandan da tiksinirim.
 • özde sevgiye dayalı olduğu için, pek de negatif bir tanımlama değildir.

  negatif tanımlamalar, kini, nefreti, intikamı baz alanlardır. misal, adamın biri derse ki "bugün ülkeyi uğruna savaşa sokmaya çalıştıkları o filistinliler bundan 90 yıl önce türk askerini boğazlayıp ingilizlerden bahşiş almak için yarışıyordu", gözümüzün önünde en az 110 yaşında insanlardan oluşan bir garip filistinli kitlesi canlanır. çünkü bu insanlar o insanlarmış direkt, arada ne jenerasyon farkı varmış ne köprülerin altından sular akmış. bildiğin ırkçılık. çırılçıplak, kin kokan ırkçılık.

  yeri geldiğinde herhangi bir ermeni, bir rum, bir ingiliz için de benzer aynılaştırmayı, tektipleştirmeyi yapar bu zihniyettekiler.

  aşağılayıcı olmaya çalışırken "sevgi" bazlı bir sıfatı kullanabilen böyle insanlar tarihin her devrinde her ülkede oldu. 1960'larda martin luther king'e destek veren beyazlara "zenci sevici" dediler. hrant'ın cenazesinde yürüyen bizlere "ermeni uşağı" dediler. yetmedi, "hepiniz ermenisiniz, hepiniz piçsiniz" diye pankart açtılar.

  nefret ediciler, kin tutucular, "sevici" olanlardan feci rahatsız.

  verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dilemiyoruz.
 • birbirinden bile tiksinen, kanlı bıçaklı olan arapları nedense seven sayan hatta topraklarına buyur eden çakma devlet büyükleri bunlardandır. ne de olsa müslümanız, kardeşiz. onlar olmasaydı nolurdu ama değil miii????
 • sanki osmanlıca diye ayrı bir dil varmış gibi, arap alfabesiyle yazılan eski türkçeyi zorunlu ders haline getirmek için mesai harcayan yobazdır. memlekete ve insanlığa zerre kadar katkısının olmaması bir yana yaptığı hırsızlıklar, katlettiği canlar, parsel parsel yok ettiği doğa ile verdiği zararların haddi hesabı yoktur.
 • abd ve israil. çok seviyorlar arap milletini, kucaklarından da indirmiyorlar hiç.
 • bu sözden maksad; müslüman olanları, kalbinde müminlere karşı sevgi, muhabbet ve merhamet besleyenleri, islâmiyet'in yegâne hak mezhebi olan ehli sünnet ve cemaat itikadına mensup olanları itham ise, gururla dahil olduğumu belirtebileceğim cenah.
 • araplara bayılan kişi türü.
 • sol framede arap sevici başlığını arap sevinci diye okumam ve "nasıl seviniyorlarmış la bunlar?" diye merak etmem sonucunda başlığa tıklamam.

  (bkz: yaran yanlış okumalar)