şükela:  tümü | bugün
  • adam bir kere alkollü o yüzden kafadan 1-0, yanında çocuk olan bir aileye (ne dediğini anlamasalar dahi) o şekilde konuşamazsın kaldı ki çocuğun ağlamaya başladığı yerde içim burkuldu.

şimdi gelelim madalyonun diğer yüzüne. olayı bu noktaya getirecek ne oldu bilemem ama bu pislik herifleri gördükçe tüylerim diken diken oluyor. üniversite zamanında garsonluk yaparken yemek yedikleri masanın altından toplardım çatalı kaşığı böyle pis bir millet.

antalya'da bir tatil beldesinde yeni yapılmış avm'ye kafile getirdiler daha bismillah ilk girdikleri mağaza olan h&m den 8 parça ürün çalarken yakalandı biri.

markete girer bisküvi, çikolata, kuruyemiş çalar; aldığı ürünün fiyatına bakmaz 3 araba ürün doldurur kasaya gelip her şeyin fiyatına tek tek baktırıp istiyorum/istemiyorum diye ayırır o sırada 528392753 kişilik kuyruk oluşturup hem insanların sinirleriyle oynar hem de haklarını gaspederler.

medeniyeti uzaktan dahi görmemişlerdir, öküz gibi bağıra bağıra konuşurlar ve dillerinin nasıl bir fonetiği varsa özellikle kadınları embesil gibi konuşuyor. (yazıyla taklit etmem mümkün değil kelimelerin sonlarını uzata uzata böyle... )

keşke bu şekilde bir olay meydana gelmeseydi. keşke memleketime yine alman, ingiliz vatandaşı kalburüstü turist gelseydi. böyle çöl bedevilerini doldurdular her tarafa.
  • almanyada türk yakan naziden farkı yok bu böyle olmaz. çocukların yanında asansörü durdurup küfredemezsin.
  • arapları sevip sevmemeyi bir kenara bırakıyorum, benim düşündüğüm şey "bu adam bana küfretmiş olsaydı bulunur muydu?"
  • bebegi korkutup aglatan bir adet irkci iceren video. araplari sevmeyebilirsin de bu sekilde olmamali, asil suclu araplari ulkeye dolduran ulkeyi yol gecen hanina cevirenlerdir. bu tepki onlara gosterilmeli bence.

edit. mesaj kutum kufur mesajlariyla dolmus, su mesajimdan arap sevici oldugum cikariminda bulunmus cogu zeki. asil arap sevici araplari ulkeye dolduranlar, guney siniri yol gecen hani zora dusen turkiyeye geliyor buna izin veriliyor ama hic bir insan ailesinin yaninda bu sekilde rencide edilmemeli azicik empati.
  • hiç arap duyarına gelemem siktirsin gitsinler kutsal topraklarına
  • arkadaşlar ortada toplumsal bir arıza var hemen yok ırkçı yok kafatasçı gibi entel maganda laflarla vatandaşa saldırmayın. olay sosyolojik bir sorun. hepimiz yaşıyor görüyoruz ilaç ve tedavi bedava, gaziantep'te sınavsız üniversite açıldı mülteciler için, devlet bayram harçlığı bile veriyor mültecilere. benim emekli babamda ev kendisinin olmasına rağmen emekli maaşı yetmiyor doğalgaz parasını biz ödüyoruz. düşünün 30 yıl devlette çalıştı ve borcu harcı olmamasına rağmen bir maaşla ayı çıkartamıyor. hiç birbirimizi kandırmayalım kendi çocuklarımızı başkalarının çocuklarından daha çok severiz. hadi benim çocuğumun masraflarını biriniz karşılayın madem o kadar sevgi pıtırcığısınız. bizim asker onların topraklarında şehit, gazi olsun onlar burada nargile içsin. ah tatarım tatarım sen çalış ben yatayım. böyle memleket bulunda biz de gidelim.
    haliyle bana, sana ailemize vermediği değeri devlet suriyelilere verince böyle görüntülerde oluyor ve maalesef daha fazla şahit olacağız.
    ayrıca bizim gurbetçilerin işçi olarak avrupa'ya gitmesiyle suriyelilerin durumunu nasıl bir tutuyorsunuz anlamıyorum.
  • adam malın teki o ayrı konu, özellikle çocuğu ağlattığı için çok gıcık kaptım amk sarhoşuna ama herkes şu gerçeğin farkına varsın, suriyelilere ve diğer yabancı vatandaşlara olan öfke artarak devam edecek toplumda. öyle yok kaynaşacağız, yok vatandaşlık vereceğiz, kolay değil. akp kabul etse de etmese de, kültürü farklı, dili farklı, dini farklı ( aynı islam'a inanmıyoruz) ve tarihsel olarak da hiçbir ortak bağımızın bulunmadığı milyonlarca yabancıya sen kalkıp ayrıcalıklar verirsen, bunların masraflarını türk vatandaşlarına vergi olarak itelersen, işsiz türk vatandaşlarına sağlık hizmeti vermeyip suriyelilere verirsen, bu iş patlar. adamlar benim ülkemde benden rahat yaşıyor, suriyelinin bu ülkede gelecek kaygısı yok, türk vatadandaşı olarak benim var. böyle bir garabet dünyanın başka ülkesinde yok. dünyanın hiçbir ülkesi, yabancı vatandaşlara kendi vatandaşlarından daha fazla ayrıcalık tanımaz, akp bu anlamda türünün tek örneği.
  • birileri demiş ki "yanında karısı çocuğu varken yapılmamalıydı" aq bunlarda 4 kadın milyon çocuk var tek başlarına yakalayamıyoruz ki
  • araplar bu milletin başına bela olsun diye kasıtla dayatıldığı için arap turistleri sevmiyorum, ülkemde görmek istemiyorum. dinimiz aynı diye bunlara kardeş demek için geçmişi bilmeyen bir salak olmak gerek.

bu olaylar artarak çoğalacaktır, çünkü türk milleti bu çöl yaratıklarını istemiyor. çünkü bize hiç benzemiyorlar.
  • yazıklar olsun. diyecek bir şey bulamıyorum, yazıklar olsun.