şükela:  tümü | bugün
  • http://www.cnnturk.com/…de-iple-baglayarak-gezdirdi

oluşacak travmalar hakkında şu an psikiyatrist nevzat tarhan konuşuyor. olayın ne denli mide bulandırıcı olduğu üzerine yazılacak çok şey de yok aslında. ne denir buna neyin tanımı yapılır bilmiyorum, emin olduğum tek şey sokaklarda bir insan, turist ya da bu ülkenin vatandaşı hiç farketmeksizin, çocuğuna ip bağlayıp dolaştırabilmeye cesaret edebildiği sürece bu toplum çocuklarını asla koruyamayacak.
  • arap olmasına şaşmamalı. biraz ırkçı oldu ama ortada gerçekler var şimdi.
  • iyi ki boynuna tasma takmamış amk çomarı.
  • hiç şaşırtmamıştır. taksim, beyoğlu, istiklal falan artık tamamen bunlarla doldu. sonuçları da ortada zaten.
  • çoçuğun psikolojisini sikip atan ebeveyn içeren durum.

hacze gittiğim bir evde içeriye davet ettiler. oturma odasına girdiğimde yaklaşık 3-4 yaşlarında bir erkek çocuğunun ayağından iple kanepeye bağlandığını gördüm. sebebini sorduğumda yaramazlık yaptığı söylendi. yaptıklarının insan onuruna aykırı olduğunu, ipi çözerek çocuğu serbest bırakmadıkları takdirde tutamağa geçerek polis çağıracağımı söylediğimde çözdüler çocuğu.

polisten korktuğu kadar kendi çoçuğunun ruh sağlığının bozulmasından korkmayan insanlara ne söylense yersiz.
  • konunun araplıkla hiç alakası yok.

toddler leash

edit: ilma
  • avrupa ve amerika'da da sıkça kullanılan bir yöntemdir. türkiye'de de az da olsa özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklarına uygulayanlar vardır. ben yapmam ama yapan da çok var yani.
  • her yerde saçmalık olan bir uygulamadır
    bu gibi bir şeyi avrupa'da abd'de de yapmaları bunun doğruluğunun kanıtı değildir saçma sapan konuşmayın.
    ha diyorsanız ben evlenecek hatta üreyebilecek kapasiteye sahibim ama bi çocuğa sahip çıkamıyorum bağlamanız gereken şey çocuk değil asıl sahip çıkamadığınız üreme organlarınız amk.
  • küçükken çok hareketli olan (bkz: kuzenim) için ailesi çocuk tasması kullanmıştı. şimdi kırk küsur yaşında ve diğer herkes kadar inisiyatif alabilen, güçlü bir kişilik. sünepe olmadı yani.

yalnız haberdeki gibi iple bağlayıp bileğinden sıktırmak kangren ihtimali açısından çok tehlikeli olabilir.

tanım: çocuğun aniden kamyon altına koşması, veya belki büyüklerinin bel fıtığı varken sürekli eğilmek zorunda bırakması ihtimalleri halinde sorun olmayan durumdur.