şükela:  tümü | bugün
 • arap ülkeleri dışında allah yalakalarının koyduğu isimlerdir

  o iş öyle olmuyor yalnız
 • niye zorunuza gidiyor puta betona yalakalık yapmıyor diye mi? aman modern komşu şu gözle bakar , aman mahalle baskısı vs korkusu yok diye mi.
  ne kıskanç insanlarsınız adamlar arapça farsça isim koydumu gıdıklanıyorsunuz. rumca ermenice koysa bişey yok dimi.
 • oktay sinanoğlu'nun kitaplarından birinde de geçen gerçek bir olay vardır;

  romalılar işgal ettikleri topraklarda karşılaştıkları bir devleti savaşla yenemezler, pek çok kez denerler ama bunda başarılı olamazlar. gel zaman git zaman hasım devlete elçiler gönderirler barış istediklerini söylerler. tabi hasım devlet bunu hemen kabul eder.

  romalılar, hasımlarına öğretmenler gönderirler, modern ve egemen roma dili olan latince öğrensinler diye. latince halk tarafından kısa sürede sevilerek benimsenir ve artık yeni doğan çocuklara üstün(!) romalı isimleri koyulmaya başlanır. romalılar terziler gönderirler ki halk romalı gibi giyinmeye başlasın diye ve herkes toga* giymeye başlar.romalılar din görevlilerini gönderirler ve çok tanrılı dinlerini de ihraç ederler ve artık halk tarafından eski tanrılar unutulmuş, yeni ve daha güçlü olan roma tanrılarına tapınılmaya başlanmıştır...

  artık hasım devlet asimile olmuştur ve roma'nın bir eyaleti haline dönmüştür.

  asimile olan devletin adı nedir peki? bugün o devletin adını kimse hatırlamıyor.
 • yukarıdaki alcapone61 nickli, trabzon'lu arkadaş hiç korkmamış ''put ve beton'' demiş. söylemek istediğini bu kelimelerle betimlemiş.

  korkmuyorsa söylemek istediği kişinin oraya adını yazmasını tavsiye ediyorum. çünkü adından bile korktuğu aşikar.

  t: bir adet şeyh sevicisi entry'si barındıran başlık.
 • "betona tapanların zoruna gitmiş." siktir git mal. en büyük haram, en büyük namusuzsuzların kullandığı ağız. yok hocaları asmışlar, yok camileri yıkmışlar. fetö'yü yakalasalar napıcaklar? adam zamanın da görmüş bu şerefsizlerin ne yapacağını. ama tabii bir siz müslümansınız. en doğru sizsiniz. göt.