şükela:  tümü | bugün
  • esas başlık: arapça tabelaları kaldırma operasyonlarını çok ırkçı ve faşizan buluyorum

tanım: bir ahmet hakan klasiği. öyleymiş gibi gösterip böyle çıkarmak.

--- spoiler ---
    - bazı şehirlerde arapça tabelaları kaldırma operasyonları yapılıyor ya... bu tutumu çok ırkçı ve faşizan buluyorum.
    --- spoiler ---
    link

ingiltere'de arapça tabela gördünüz mü? ya amerika'da? çin? almanya? italya?
    arapça dil kullanan ülkeler dışında?

her ülke kendi konuştuğu resmi dil dışında evrensel dili kullanır ki genelde bu ingilizce olur. belki almanca eklenir veya fransızca.

şimdi istanbul topkapı'da kullanıma açılan arapça tabelalar modernlik, kaldırmak faşizan değil mi ahmet hakan?

işin kolayına kaçıp turizme bağlayabilirsin tabii.

o zaman da sorarlar adama, yunanistana gittiğinde türkçe tabela ile mi karşılaşıyorsun??

edit1: aldatıldık ey ahali !! şeklinde bir yorumu ahmet hakan'dan her zaman bekliyorum. sinsice evet haklıymışınzı deyip geçiverir yavaşca diğer konuya.

edit2: çin mahallesinde asılan çinçe tabelaları yavaşça kenara koy. türk mahallesinden de çık. beri gel bakayım. hani resmi kurumlara. popülist davranma da acele et.
  • islamcı birinden beklenen söylem. şaşırtmamıştır.
  • ıstedigi gundemi burada vermeyin suna.benin entrym son olsun kampanyasi baslatiyorum.

3-2-1 baslattim...
  • "türk demek türkçe demektir."

mustafa kemal atatürk

tanım: türkiye'de olması gereken, faşistlik veya ırkçılıkla alakası olmayan eylem.
  • türkiye cumhuriyeti devleti neden var? ilk nedeni nedir devletin? türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan, yani vergisini ödeyen, vatandaşlık görevlerini ve sorumluluklarını yerine getiren insanların ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak değil mi?

bu ülkenin vatandaşlık görevlerini yapan vatandaşlar olarak kaçınız arapça biliyorsunuz? bilmiyorsunuz.

o halde arapça tabelaların bu ülkede yeri nedir?

o zaman ben de silbo gomeroca tabela istiyorum. yapmayan föşiktir.
  • faşizm ırkçılık gibi duyar kasan kelimelerle arap götü yalama ifadesi.
    bu dincilere böyle entel dantel kelimeleri kim öğretiyor?
    hayır ağızlarına da hiç yakışmıyor, neyinize lan sizin hümanizm.
    fırsatını buldunuz mu insanın ölüsünü dirisini ayırt etmeden siken, kafa koparmayı kol bacak kesmeyi hobi haline getiren, insanları köle cariye yapan ilkel yaratıklar gelmişler hümanizmden dem vuruyorlar. sömürmediğiniz bir bunlar mı kalmıştı, bu kavramları da sömürün tam olsun.

birinci dünya savaşında ingilizlerle birlik olup kuyumuzu kazan arapların a'sını bile bu topraklardan silsek haksız sayılmayız. ingilizler bildiğin düşman, araplar ise haindirler. türkler düşmanına saygı duyar hainlere duymaz, olay bu kadar basit.
  • dandik bir ismin; daha dusunmeden, bilmeden yaftalamaya calistigi sacma sapan bir ornektir.

tabi kardesim, biz zaten burada bile olmaya suriyelileri turkiyeye topladi. onun uzerine bunlari bir yerde toplamadik, biraktik ki heryere yayilsinlar.

bu adamlar neden turkce ogrensin ki? geldikleri yer zaten arabistan degil mi?

daha cok yazardim da. bu adamin bir adet turklugune dair bir sey yazin. bakin turkluge dair bir sey diyorum.

he ben yine fasist miyim fasistim. ama araplari oven adam fasist olmasin, olamasin.

normal bir mal olsa cin urunu der, gecerim de. bu kadar arapperverlik nereden geliyor cok dusunduyor.
  • araplar kendi kültürünü getirmiş gelirken. pes yahu nasil boyle bisey yaparlar (!) türklerin alamanya, hollanda, belcika'ya vs gittiğinde oraya kendi kültürünü taşımaya çalışmasını nereye koyacağız bu durumda?
    not: türküm
  • ingilizce tabela olsa anlarım da arapça nedir ya ulusal bir dil mi ki arapça olsun. kocaelinin güzel mekanlarından biri maşukiye, şimdi gidip bir bakın her taraf arapça tabela arapça menüler, etrafta peçeli arap dolu tabi, hepsi ev almış arsa almış. bize kattıkları bir artıları yok daha da geriye götürüyorlar.