şükela:  tümü | bugün
 • ülkelerini emperyal güçlerle, terör örgütleri ile birlikte parça parça ederler, hiç vicdanları sızlamaz (bkz: ırak);

  hatta daha kötüsü savaşmayı dahi bırakıp başka topraklara kaçarlar (ara: suriyeli);

  başlarında emperyal güçlerin atadığı diktatörlere baş kaldırmazlar, muhalefet bile yapmazlar, şahsi menfaatleri uğruna vatanın sömürülmesine göz yumarlar (bkz: suudi arabistan) ... aslında bu biraz tanıdık geldi...

  önce türk milletine ihanet ederler sonra da parayla vatan toprağı satıp vatansız kalınca da yardım beklerler (bkz: filistin) (bkz: parayla vatan toprağı satıp vatansız kalmak)... bak bu da tanıdık geldi, neyse...

  velhasıl garip bir vatan anlayışları ve çevre ülkelerde bol miktarda göt yalayıcıları mevcuttur...
 • abd askerlerine dar ettiklerini söyledikleri ırak'ta 1 buçuk milyon abd piçi olduğu raporlara yansımıştı.

  juba'nın videolarını izleyip izleyip gaza geleceğinizi 2002'den beri ırak’a her anlamda nasıl tecavüz edildiğini görün de öyle konuşun yok dar ettiler, yok kan kusturdular diye.
 • geçenlerde izlediğim bir videoda ilber ortaylı bahsetmişti bu meseleden. vatan arapça köy demek gibi bir şey söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. vatan kelimesini bugün kullandığımız anlamda kavrayan bir tek türkler var demişti.
  yani bizdeki gibi ülkenin her karış toprağı gibi bir kavram yok adamlarda. bu birazda kabile yapısıyla alakalı olabilir, bilemiyorum.

  edit: imla
 • onlarda vatan diye bir şey yoktur.
  onlarda; arkadan vurmak vardır, para için herşeyini satmak vardır. onlarda; düşen dostu ise tekme vurmak, din kardeşi ise izlemek vardır.
  onlarda; inanç yoktur, inançlı görünmek vardır.
  onlar aslında iyi insanlar değil yahudilere eşit insanlardır yahudilerden ( israilli olanlar) sonra en tehlikeli insanlardır..
  kısacası kusura bakmayın “ para verin g.tünü s...”
  para için herşeyini veren insan topluluğu araplardır.

  edit: düzeltme
 • yoktur, kabile aşiret kavramı vardır.