şükela:  tümü | bugün
  • amerikan götü yalamaktır.
  • bir şey uydurup 20 milyar'un üzerinde kişinin inanmalarını sağlamaktır.
  • bir zamanlar içim astronomiydi. daha sonra 13.yüzyılın sonlarından itibaren islamiyette başlayan yobazlaşma ve cehaletle birlikte astronomiye katkı yapamadı araplar.
  • deve gotu yaglamak
  • -gerçek ve mecaz anlamıyla- pis insan olmaktır.

ben ne ırkçı bir insanım ne de 1 örnekten sonra kesin yargıya varan bir andavalım. turizmde çalıştım senelerce. lübnanlısından ingilizine, japonundan hollandalısına, italyanına, iranlısına... birçok milletten insanla tanıştım.
    biz garsonlar görünmez insanlarız. ama çok görürüz. bu işte gözlem yapma, insan tanıma olanağı çok fazladır. birebir çok yakın ilişkilere girmişliğim pek fazla olmasa da dünyanın birçok yerinden insanı yakından gözlemleme fırsatım oldu.

kendisine geliştirip alışkanlıklarından sıyrılanlar mutlaka olmakla beraber; arapların büyük çoğunluğu -sosyal statüsü ne olursa olsun- pis insanlar. buna defalarca şahit oldum. çok örnek vermeye niyetim yok ama; elinde kaşığıyla direkt büfedeki çorbadan daldırıp alanı mı dersin, ağzını runner'a masa örtüsüne sileni mi dersin...
    bir keresinde çorbayı direkt kaseden içene denk geldim. aynen. restoranın ortasında bildiğin ayı gibi iki eliyle tuttu kaseyi ve kafaya dikti. eliyle de ağzını sildi. bunlar kalktıktan sonra masalarını karantina altına mı alsak diye espri yapıyorduk. o kadar pis bırakıyorlardı. en son şef belediyeyi arayın da araç göndersin deyince biraz eğlenip sonra söve söve toplamıştık masaları.
    milletin karısına, kızına göz dikmekten de geri kalmıyorlar tabi. bir keresinde bu ayılardan biri, otelimizin başka bir misafiri olan bir hanımefendiyi göstererek: " bu akşama ayarlayabilir miyiz bunu" demişti. evli barklı kadın. (evli de olmasına gerek yok. tek başına veya arkadaşlarıyla tatile gelmiş de olabilirdi)
    bir de anlamsız bir kibir. tuvaletler, odalar... ya anlat anlat bitmez arkadaşlar daha neler neler.

tekrar söylüyorum. bunu üç-beş kişiden, on kişiden görüp de gelip burada "araplar pis insanlar yeaa" diye anlatmıyorum. gerçekten bir yargıya varacak kadar çok gözlemledim. tam anlamıyla pis, pasaklı insanlar.
  • elle pilav yemek.