şükela:  tümü | bugün
  • şu an rus futbol piramidinin üçüncü basamağı olan bölgesel ligin merkez grubunda top koşturan takım. an itibariyle üç maçın ardından 7 puanla lider durumdalar, son maçta bir dönem premier lig'de de izlediğimiz saturn ramenskoye'yi deplasmanda 2-1 yendiler. kadrolarında pavlyuçenko, izmailov gibi tanıdık isimler var. adından da anlaşılabileceği üzere, ermeni diasporasının kurduğu ve desteklediği bir takım. uzun vadede hedeflerinin rusya premier ligi olduğunu söylüyorlar. isveç'teki kürtlerin takımı olarak bilinen dalkurd ff'in rusya'da ermeniler tarafından kurulmuş versiyonu oldukları söylenebilir.

    ermeni futbolunun içler acısı hali ve rusya'daki kayda değer ermeni azınlık göz önüne alındığında kulübün moskova'da kurulması kulağa mantıklı gelebilir ama ilerleyen yıllarda ne kadar destek görecekler, orası tartışmalı. her maç ağzına kadar doldurdukları 10-12 bin kişilik güzel bir statları ve düzgün bir mali yapıları olursa premier lig görmeleri hatta kalıcı olmaları mümkün ama sovyet liginde oynayan ararat'ı canlandırmaları hayli zor. bakalım.
  • üçüncü ligde kendi grubunu açık ara lider tamamlamasına karşın 2018/19 sezonu için lisans alamayan ve kulüp yetkililerinin ifadelerine göre bu durumun sebebinin "bilinmediği" takım. sanırım dedikodular gerçek olacak ve ararat önümüzdeki yıldan itibaren ermenistan'a taşınacak.