şükela:  tümü | bugün soru sor
  • jack bauer'in türkiye şubesi.. medar-ı iftiharımız.. (bkz: orhan kılıç)
  • istifa ederken silahini, kimligini artistlik yapip masaya birakan, ama daha sonra geri aldigindan emin oldugum dizi karakteri. burasi turkiye kardesim, kolay mi oyle. zimmetlidir simdi o silah. imza karsiligi teslim edicen mecbur. sonra saglik karnesini teslim edicen, yok oyle artistlik.
  • sağır odanın memoli , miroğlu , polat alemdar karışımı karakteri...
  • babamın, bu ismi kendisine yakıştırmasından mütevellid bu rolü canlandıran oyuncu orhan kılıç'ın gerçek isim olduğunu gördüğünde bir anlam veremediği karakterin adıdır.
  • bir bölümde ortalama beş boyun kırardı.

(bkz: sağır oda)
  • abv onun ya. kimlik ve silah teslim etmeli sahnesini izledikten bir süre sonra lise müdürümle tartıştığımızda atarlanıp adama okul kimliğimi vermeye kalktım. böyle de bir psikolojik etki yaptı üstümde. şimdiki liseliler bilmez, bir nesil istihbaratçılığı duran emmiden, doğu beyden, aras dağlıdan öğrendi.
  • ''odun aras'' lakabıyla bir dönem üzerimde lakabı kalan karakter. o dönem sağır oda falan oynuyor, bizim de istihbarata, istihbaratçılığa falan çok meyilli bir arkadaşımız var. çocuk lise hayatı boyunce ''mit'e gireceğim'' diyordu, şimdi bim'de kasiyer oldu. dalga geçmek için söylemiyorum ama durum bu.

her neyse, o zamanlar sene 2006 olması gerek lisedeyiz, benim her teneffüs başka biriyle gezip durduğum zamanlar. yani okuldaki popülaritemi şu an bile özlüyorum mesela. her neyse, bir gün olmaz denen oldu, gittik sığır gibi aşık olduk. bok vardı çünkü.

o kızların birini bırakıp biriyle vakit geçiren ben, bu kıza gelince mal oldum. yani yanyana yürürken elim eline çarpar incinir, veya beni kötü niyetli zanneder diye ortamız biraz açık yürürdüm. hah, bizim bu yukardaki çakma mitçiyi al abi şimdi gözünün önüne, bunun benim lisedek en yakın arkadaşım, kankam olduğunu da koy hesaba, kankalar birbirine ağır küfür etmedikçe her hakaretamiz sözün mübah olduğunu da ekle, bu bana şey derdi;

''ulan arkadaş kalas gibisin ya. kızla arandan 2 öküz geçer yürürken. aras dağlı gibisin, o da öyle. odunsun resmen, odun arassın amk.'' ben nereden bileyim aras dağlı kim? sordum anlattı falan, ''ne alaka?'' dedim, meğer onun da dizide bir sevgilisi varmış, kızı pek sevdiğinden böyle yanına yaklaşamaz utanırmış. bilmiyorum 1 sahnesini biliyorum sadece dizinin. o'nun yalancısıyım.

bir dönem lakabım odun aras kaldı *

hiç alakası yok ama şunu da ekleyeyim hadi, çok komik çünkü. bizim sınıfta x isminde bir arkadaş vardı, ve yine bizim sınıftan y isimli bir kızla sevgililerdi. zannederim 1 hafta bile sürmedi ilişkileri. sonra yine bizim sınıftan z isimli bir erkek arkadaş, bu y isimli kızla sevgili oldu.

buraya kadar anlaşılmayan bir şey yok. bizim sınıfta mardinli, böyle şeylere de gayet ters bakan bir arkadaş vardı. bu z isimli çocukla da aynı evde kalıyorlar. konular uzun, 1-2 sene evlerinde misafir oldu. neyse bir sabah okula geldim, her zamanki gibi çektim sandalyeyi kantinde kızların yanında uyuyorum. benim mutadım oydu. uyurdum 2 ders sonra uyandırırlardı. hocalar falan alışmışlardı.

neyse bu mardinli arkadaş geldi, ''ender kervancıoğlu gelmedi mi daha?'' dedi. yahu afyonum patlamamış, ''ender kervancıoğlu kim lan?'' dedim boğuk bir sesle. ''o işte, z'' dedi. isimleri vermiyorum. ''git lan başımdan ya ender kervancıoğlu ne alaka?'' dedim, meğer bu arkadaş, aynı sınıftan bir arkadaşının eski sevgilisiyle sevgili olduğundan, o dönemin popüler dizisi acı hayat 'tan bir karakteri soruyormuş bana.

o dizide de ender kervancıoğlu esas kızı esas oğlanın elinden alıyordu falan. o an uyku sersemi anlamadım yine de uyumaya devam ettim gerçi ama, uyandıktan sonra uzuuun yıllar esprisi döndü bunun. şimdi mi? ender kervancıoğlu ''z'' arkadaş ile ''y'' isimli kız arkadaş evlendi, 1 de çocukları var.

yaşlandık be ulan..
  • yayınlandığı dönem kurtlar vadisi'ni silen, bu yüzden baskı ile uyduruk bir son çekilip bitirildiğini düşündüğüm dizinin baş karakteri.

bana "polat alemdar da kim? necati de oyuncu mu?" dedirtmiştir.