şükela:  tümü | bugün
2321 entry daha
  • telefonla konuşmaktan aciz bir kargo şirketi. bakın telefonu açmamaktan bahsetmiyorum. açıp konuşmuyorlar. insanlarla adeta alay ediyorlar. telefonun diğer ucundaki hanımefendinin şubedeki diğer insanlarla konuştuğunu rahatlıkla duyabiliyorum. defalarca üst üste aramama rağmen sonuç değişmedi. bu nasıl bir hizmet anlayışı anlayabilmiş değilim.
    (bkz: aras kargo santral şubesi)
  • kargo paketini sadece 1 kat taşımaya üşenip hamile karıma taşıtmak isteyen çalışanları bulunan berbat firma. sanki bedavaya çalışıyor gibi of puf etmiş taşırken. parasını verdiğim hizmeti yapmaya üşeniyor it.
  • ne yazık ki politikasını diğer kargo şirketleri gibi “ geldik sizi göremedik” şekline eviren fiyasko kargo şirketi.
    yıllardır kargo gönderiyorum bu şirketle ama son iki ay içinde iki kargoma ayni şekilde çakallık yapıldı.geldik sizi görmedik bu sebeble kargonuzu geri gönderdik.ya birader şaka misiniz ? is yerim kameralarla dolu, saat bilmem kaçta geldik diyorsunuz açıp bakıyorum yok öyle birsey bir de utanmadan 10 daha kargo ücreti yansıtalım diye yalan söylüyorsunuz... bu mu sizin kurumsalliginiz bu mu sizin misyonunuz...
    siz siz olun bu şirkete bir daha kargonuzu emanet etmeyin arkadaşlar.
    hele ki karşı ödemeli hiç göndermeyin.ulaşacağı kişiyi arayıp sormuyorlar bir gün sonra kargoyu geri gönderip pişkin pişkin gidiş geliş ücretini de katıp sizden para talep ediyorlar. vermiyor musunuz ?
    kargonuzu gasp edip acık artırmayla satarız şeklinde tehdit ediyorlar.
  • dhl'in dünyanın diger ucuna 2 3 gün de teslim ettiği kargoyu, kendileri 2 günde avrupa yakasına teslim edemeyen kargo şirketi. ha diğerler kargo sirketlerinin de kendilerinden bir farkı yok. al birini vur ötekine. bir de buna rağmen dünyanın parasını alıyorlar.
  • işine saygı anlamında yurtiçi kargo ile yarışa girmiş kargo firması. iş adresime istediğim kargomu mesai saatlerinde çalışmakta olduğum birimden gidip donmem 15dakika sürecek bir bloktan gelip kendim almamı isteyen kuryeye bunun mümkün olmadığını telefonda söylediğimde ‘nasıl getireyim ben oraya’ cevabını aldım. ‘nasıl getireyim’ derken? işin bu olduğu icin olabilir mi? ben mesela o gün çok yorulduysam ‘nasıl bakayım 80 hastaya’ diyor muyum. aras kargoya şikayet etmeyi denedim, tabii ki bağlanamadim bile. siparişimi verdiğim firma yolu ile kargoyu şikayet ettim. sonuç: 3 sabah pes pese kargomun dağıtıma çıkarıldığı mesajını aldım. üçüncü gün ‘her sabah ayni mesaj geliyor dağıtıma çıktı diye ama cikmiyor’ demek icin sipariş ettiğim yer ile görüştüğümde ‘kargonuz bize iade olmus’ cevabını aldım. gönderi numarası belli kargom dağıtıma çıkarıldı diye telefonuma mesaj gelirken kargomun aslında çoktan iade olduğunu öğreniyorum. hayır, bu bir sipariş degil çok önemli bir evrak ya da manevi olarak çok değerli bir eşya da olabilirdi. işine saygın yoksa otur bir üst geçide dilen. emin ol gelen geçen para bırakıyor zaten. en azından zararın dokunmaz kimseye.