şükela:  tümü | bugün
  • 2 hafta önce yaşanandır.

supplementler.com'dan 64 tl ücretli + yol masrafı mı ne bilmediğim 6 tl bir ekleme ile de toplam da 70 tl ye mal olan bir protein tozu aldım.
    daha doğrusu siparişimi verdim.
    sağ olsunlar ertesi gün teyit için arayıp da siparişi ancak 3 mesai günü ve saatinde alabilirsiniz diyerek garantilediler.
    ardından yine aradılar gönderdik yola çıktı filan dediler.
    çarşamba günü telefon çaldı, saat 15:30 gibiydi, açtım.

- alo ..ile mi görüşüyorum?
    + kimsiniz evet?
    - aras kargo'dan ..ben
    + ha evet buyurun?
    - suplementler den bir siparişiniz varmış doğru mudur?
    + he evet buyurun!? kapıda mısınız? ( ne zannedecektim tabii ki kapıda olan arardı değil mi? )
    - yok abi biz ..semtindeyiz de siz 17:00 den önce gelip alabilir misiniz siparişinizi?
    + haydaa ne alaka kardeşim sen kargocuysan mecbur getirmeyecek misin siparişimi bana ya?
    - ııı evet de kem kim küm ben gelemem abi biz böyle çalışmıyoruz 17:00 den önce de gelip almazsanız size telefon vereceğim ...semtine ait kargo bayimize gidip siparişinizi alabilirsiniz.
    + ulan arkadaşım sen benimle dalga mı geçiyorsun? nasıl böyle bir saçmalık olur denir ya?

aslında ben bu tür şeyler de çamurun dibine inip ona eve getirebilirdim. ya da siparişi iptal ederdim.
    ama uzun süre sonra badiye başlayacağım için biraz heyecan biraz da tozumun hazır halde beklemesini istediğim için tamam lan deyip gittim buluşma yerine, telefon açtım beyefendilere,

+ geldim haydi gelin bakalım.
    - geliyoruz abicim ( abicim he yavşak he abicim )
    - selamün aleyküm
    + e aleyküm selamda hocam bu hak değil bir kere bu bir, ikincisi sizinle bir dahada çalışmam çalışanlara da söyleyeceğim bunu
    - abicim vallahi ters burası bize bir de biz buraya gelmiyoruz aslında
    + abicim iyide benim suçum günahım ne saçma sapan lafları etmek kolay ama ben buraya gelmesem ne sen kazanacaksın ne gönderen, bir de bence atıyorsun aga sen ilk defa da senden duydum yani kargocunun biz buralara gelmiyoruz lafını! neyse ya al paranı hocam inan saçmalık bu. ayıp.

olan biten bu, saçmalık, aras kargo'ya kırgınım ve sevmiyorum.
  • derdini aras kargo'ya anlat butonu istiyoruz

yeter arkadaş. kişisel sorunlarınızı buraya taşımayın.
  • o buton götunuze girsin dedigim hadisedir. sen kargo rezaleti gormemissin.
  • kars kafalılar dediğim içlerinde 3 sene çalışıp her pisliklerini gördüğüm lojistik firmasıdır . uslu bir çocuk olursanız transfer merkezlerinde uçan kargoları görebilirsiniz . ( çalışanların lcd televizyonları fırlatarak kamyonlara yüklediği )

personel açısından gunde kişi başı 130 kargonun saat 8 den 15 e kadar dağıtılmaya çalışıldığı asgari ücrete günde 130 kişinin tribinin çekildiği neden çalışıyorsun peki diye sorduğunda mecburiyetten cevabını duyduğun
    türkiyenin en az gelişmiş sektörünün buna rağmen en iyi 3 kargo firması arasında bulunan firmasıdır.
  • yine mi rezalet dedirten rezalet. ayrıca olmamış, otur sıfır.
    (bkz: yoğurtlu sosla başlayan süreç)
  • tarih yazılmamış, bir rezaletin olmazsa olmazı tarihtir. biz nereden bilelim kardeşim bunun başına ne zaman geldiğini? tarih vermen lazım. "24 ekim 2015 aras kargo rezaleti" mesela.

çok mağdur olunmamış, bu açıdan da çok eksik. minimum 1 gün mağdur olmak hatta maddi açıdan kayba uğramak bir rezaletin en önemli şartlarından biridir. baktığımızda olayda olağan kargo süresi dışına çıkılmamış. hatta mağdur hemen teslim almış ürününü. şöyle bir mağduriyet tam olurdu: "protein tozum 4 gün geç geldiği için bodybuilding turnuvasına katılamadım, kazanmama kesin gözüyle bakılıyordu oysaki..." bak, mis gibi mağduriyet.

bu olayda biraz bulunsa da, muhattap olunan kişinin çirkinleşmesi, çirkefleşmesi, çamura yatması beklenir ekşi sözlük'teki rezaletlerde. örneğin kurye "gelmiyorum * zorla mı? getirmiyorum paketini. seve seve gelip alacaksın paketini buradan, getirmediğimi kanıtlayamazsın" dese, müthiş mağduriyet olurdu.

yani, olmamış rezalet. biz bu işin ustası olduk, okuya okuya öğrendik.

(bkz: bodybuilding yapıyorum demenin alternatif yolları)
  • şayet bir aras kargo şubesi ile çalışıyorsanız, e-ticaret işi yapıyorsanız ve çıkış adetleriniz iyiyse yüksek ihtimal o şube sizin sitenizi kopyalar, ürünlerinizi bulur ve kendi satışını yapmaya başlar.
    aras kargoda hiç bir data güvende değildir.
  • 19.10.2015 17:00'da kargoya verilmiş ürünü 23.10.2015 16:00 da şahsıma teslim etmiş şirkettir. hadi 19'unda çıkarmadınız paketi, 20.10.2015 akşamı yola çıkarttığın paketi 21.10.2015'inde izmir'e getirsen hadi 22.10.2015'te sabah teslim et. 23.10.2015 akşam geldi paket insafsızlar. bir de gelen personel normal abi diyor. sen 2 gün geç getir sonra normal de.
  • eczavrupa.com dan bir alışveriş yaptım. hiç duymadığım bir siteydi lan acaba? diyerek biraz da mecburen verdim siparişimi. ben saat gece 11 gibi verdim siparişi ertesi gün ben işe gitmeden kargoya verilmişti.
    sipariş verirken kargo seçeneğini soruyor, yurtiçi mi aras mı diye ben de aileden gelen bir alışkanlık yurtiçi seçtim.
    sitede kargo takip numarası yok, ertesi gün aradım sitenin müşteri hizmetllerini, kafamda bıyıklı göbekli burun ucunda gözlüğü olan bir amca resmi çizen biri açtı telefonu.
    sipariş için kargo takip numarası vermemişsiniz o yüzden aradım, dedim
    siz yurtiçi istemişsiniz ama onlar online sisteme geçtiler bacım(!?) karşımda muhattap olmayınca beceremedim parayı da peşin yatırmışsınız arasa verdim ben onu dedi.
    ama çok şeker bir amca imajı var kafamda bişey demedim, ne olacak yani değil mi? sonra açtı sağolsun kontrol etti o gün sabah, yani kargoya verilişinin ertesi günü, şubeye gelmiş kargo oradaymış. bir de numara gibi bişey verdi kapadık. meğersem o numara kurumsal takip vs gibi bir şeymiş, benim işime yarayacak olan 13 haneli zımbırtı değilmiş.

hal böyle olunca dünden beri belli aralıklarla şubenin 3 numarasını ki bildiğin 0549 lu gsm numarası, arıyorum. şanslıysam telesekreter çıkıyor size hizmet vercez diyor bekletme müziği çalıyor, sonra biri açıyor gibi telefonu müzik kesiliyor ve çat konuşma sona eriyor. şanssızsam direk hat meşgul. hatta bir numarayı arayınca "bu abonenin telesekreteri dolu olduğundan..." diyor!

bugün 4442552 yi aradım, genel müşteri hizmetleri.arayınca kargo tahip numaranızı bilmiyorsanız müşteri hizmetleri temsilcisine bağlıyorum diyor ama temsilci numara olmadan gönderiye ulaşamıyor! neyse bir şikayet bıraktım ulaşamıyorum diye kapadım, şimdi işim allaha kalmış bekliyorum.

bu arada siparişim de sağlığım için önemli ve bir an önce kullanamaya başlamam gereken bir şey, internetten alma sebebim ise ankarada resmen hiç bir eczanede ve hatta online burası hariç hiç bir sitede bulamadığım bir ürün.

uzun lafın kısası sözlük, bir daha aras kargoyu kullanmam, kullandırmam, karalama listeme de eklerim. ben şimdi gidip kendileri dışında şikayet mecrası arıycam. yanmayın siz de diye anlattım.