şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 hafta önce yaşanandır.

  supplementler.com'dan 64 tl ücretli + yol masrafı mı ne bilmediğim 6 tl bir ekleme ile de toplam da 70 tl ye mal olan bir protein tozu aldım.
  daha doğrusu siparişimi verdim.
  sağ olsunlar ertesi gün teyit için arayıp da siparişi ancak 3 mesai günü ve saatinde alabilirsiniz diyerek garantilediler.
  ardından yine aradılar gönderdik yola çıktı filan dediler.
  çarşamba günü telefon çaldı, saat 15:30 gibiydi, açtım.

  - alo ..ile mi görüşüyorum?
  + kimsiniz evet?
  - aras kargo'dan ..ben
  + ha evet buyurun?
  - suplementler den bir siparişiniz varmış doğru mudur?
  + he evet buyurun!? kapıda mısınız? ( ne zannedecektim tabii ki kapıda olan arardı değil mi? )
  - yok abi biz ..semtindeyiz de siz 17:00 den önce gelip alabilir misiniz siparişinizi?
  + haydaa ne alaka kardeşim sen kargocuysan mecbur getirmeyecek misin siparişimi bana ya?
  - ııı evet de kem kim küm ben gelemem abi biz böyle çalışmıyoruz 17:00 den önce de gelip almazsanız size telefon vereceğim ...semtine ait kargo bayimize gidip siparişinizi alabilirsiniz.
  + ulan arkadaşım sen benimle dalga mı geçiyorsun? nasıl böyle bir saçmalık olur denir ya?

  aslında ben bu tür şeyler de çamurun dibine inip ona eve getirebilirdim. ya da siparişi iptal ederdim.
  ama uzun süre sonra badiye başlayacağım için biraz heyecan biraz da tozumun hazır halde beklemesini istediğim için tamam lan deyip gittim buluşma yerine, telefon açtım beyefendilere,

  + geldim haydi gelin bakalım.
  - geliyoruz abicim ( abicim he yavşak he abicim )
  - selamün aleyküm
  + e aleyküm selamda hocam bu hak değil bir kere bu bir, ikincisi sizinle bir dahada çalışmam çalışanlara da söyleyeceğim bunu
  - abicim vallahi ters burası bize bir de biz buraya gelmiyoruz aslında
  + abicim iyide benim suçum günahım ne saçma sapan lafları etmek kolay ama ben buraya gelmesem ne sen kazanacaksın ne gönderen, bir de bence atıyorsun aga sen ilk defa da senden duydum yani kargocunun biz buralara gelmiyoruz lafını! neyse ya al paranı hocam inan saçmalık bu. ayıp.

  olan biten bu, saçmalık, aras kargo'ya kırgınım ve sevmiyorum.
 • derdini aras kargo'ya anlat butonu istiyoruz

  yeter arkadaş. kişisel sorunlarınızı buraya taşımayın.
 • o buton götunuze girsin dedigim hadisedir. sen kargo rezaleti gormemissin.
 • kars kafalılar dediğim içlerinde 3 sene çalışıp her pisliklerini gördüğüm lojistik firmasıdır . uslu bir çocuk olursanız transfer merkezlerinde uçan kargoları görebilirsiniz . ( çalışanların lcd televizyonları fırlatarak kamyonlara yüklediği )

  personel açısından gunde kişi başı 130 kargonun saat 8 den 15 e kadar dağıtılmaya çalışıldığı asgari ücrete günde 130 kişinin tribinin çekildiği neden çalışıyorsun peki diye sorduğunda mecburiyetten cevabını duyduğun
  türkiyenin en az gelişmiş sektörünün buna rağmen en iyi 3 kargo firması arasında bulunan firmasıdır.
 • yine mi rezalet dedirten rezalet. ayrıca olmamış, otur sıfır.
  (bkz: yoğurtlu sosla başlayan süreç)
 • rezaletin hası , kargoyu adrese teslim etmesi gereken firmadan degil ,teslim almaya şubeye gitmeyi kabul etmekte degil,gidip aldıktan sonra şikayetlenmektir. sen böyle yaparsan başkası başka türlü çözüm üretirse bu tür saçmasapan iş yapan firmalar nasıl kendini düzeltecek. senin buldugun problem çözme methodu çogunlugun aleyhine devam edecek rezaletler silsilesinin tükenmemesi anlamına geliyor.
  " başlarım senin yerine badine"
  " badin olurum ama şubeye gelirsen"
 • tarih yazılmamış, bir rezaletin olmazsa olmazı tarihtir. biz nereden bilelim kardeşim bunun başına ne zaman geldiğini? tarih vermen lazım. "24 ekim 2015 aras kargo rezaleti" mesela.

  çok mağdur olunmamış, bu açıdan da çok eksik. minimum 1 gün mağdur olmak hatta maddi açıdan kayba uğramak bir rezaletin en önemli şartlarından biridir. baktığımızda olayda olağan kargo süresi dışına çıkılmamış. hatta mağdur hemen teslim almış ürününü. şöyle bir mağduriyet tam olurdu: "protein tozum 4 gün geç geldiği için bodybuilding turnuvasına katılamadım, kazanmama kesin gözüyle bakılıyordu oysaki..." bak, mis gibi mağduriyet.

  bu olayda biraz bulunsa da, muhattap olunan kişinin çirkinleşmesi, çirkefleşmesi, çamura yatması beklenir ekşi sözlük'teki rezaletlerde. örneğin kurye "gelmiyorum * zorla mı? getirmiyorum paketini. seve seve gelip alacaksın paketini buradan, getirmediğimi kanıtlayamazsın" dese, müthiş mağduriyet olurdu.

  yani, olmamış rezalet. biz bu işin ustası olduk, okuya okuya öğrendik.

  (bkz: bodybuilding yapıyorum demenin alternatif yolları)
 • yurtiçi kargodan yine iyidir.
 • şayet bir aras kargo şubesi ile çalışıyorsanız, e-ticaret işi yapıyorsanız ve çıkış adetleriniz iyiyse yüksek ihtimal o şube sizin sitenizi kopyalar, ürünlerinizi bulur ve kendi satışını yapmaya başlar.
  aras kargoda hiç bir data güvende değildir.