• elimizde bulunan mevcut 4 kanat oyuncusundan hangi ikisi kesilse yüreğimiz sızlarken bu 5. nerden çıktı aq ? eğer gökhan gidecekse yerine alınması gereken adam hatem ben arfa'dır sezon sonunda. bu arkadaş bu sezon muhtemelen fazla forma şansı bulamayacak. tabi ki yönetim gökhan'ı devre arasında satmak gibi bir gaflete düşmezse. neyse hayırlı olsun.

edit: gerçi fikret başkan gün içinde yaptığı açıklamada 3. transferin sezon sonuna kadar başka bir takıma kiralanacağını söylemişti. aras'ın kiralanacağı takımın bugün stoperini transfer ettiğimiz getafe olacağı ve alexis delgado'nun ücretinin bir kısmından kiralama bedelinin düşülceği konuşuluyor. oha kere oha bu haber doğruysa donanımhaber reis şov yapmış.
  • valla yerli statüsü için bence küfrü hangi dilde ettiğine bakmalılar. bu bağlamda gol kaçırınca "fuck off" diyen kerim frei yabancı, "hay amına koyim yaa" diyen mesut özil de yerli statüsünde sayılacaktır.

bence en mantıklı sistem bu.
  • aras spartak moskova'dan bize geliyor gibi yapıyor, biz transit rayo vallecano'ya kiralıyoruz. gökhan töre atletico madrid'e gidiyor ama aslında gitmiyor, altı ay daha kalıyor. alexis ruano delgado da bize geliyor, maliyeti aras'tan gelen para ile karşılanıyor, ersan gitmiyor, giderse başka bir stoper daha geliyor. yani hizmetçi uşağa, uşak aşçıya, aşçı bahçıvana, sonra hepsi bahçıvana dalıyor.
  • 2013 yazında gençlerbirliği'nin mervan çelik ve deniz naki transferlerinin ardından, gençlerbirliği'ne gelmesini istediğim futbolcuydu. gelseydi, jimmy durmaz, mervan ve deniz ile beraber halkların demokratik orta sahasını oluşturacaktı.

beşiktaş'a hayırlı olsun. umarım deniz naki gibi ırkçı bir saldırıya uğramaz.
  • iki gündür neredeyse her yorumu okudum facebook'ta beşiktaş'ın resmi sayfasında ve üç kuşaktır beşiktaş semtlisi bir taraftar olarak da gözlemlerim şu şekilde;

ermeni diye ayrımcılık yapıp küfredenlerin sanırım %99'u anadolu'da yaşamakta veya azeri vatandaşı, yahu sizin neyinize beşiktaş zaten? beşiktaş semtine adımını atmamış, onu bırak istanbul bile görmemiş, beşiktaş semt kültüründen bir haber herif ne demeye beşiktaş'ı tutuyor? bir de gelmiş ermeni diye herife tepki koyuyor, tam bir akıl tutulması.

ulan güce tapan ezik, sen önce delikanlı ol da kendi şehrinin takımını destekle hele. bi düşmediniz beşiktaş'ın yakasından, defolun gidin delikanlı gibi şehrinizin takımını tutun ezikler. (bakın tam olarak da bu güce tapan zavallı tiplerden topluyor akp de oyunu anadolu'da demedi demeyin)

bakın herşeyi geçtim aras istanbul doğumlu ve beşiktaş taraftarı. kaldı ki yüz yıllardır biz beşiktaş'ta ermenilerle, rumlarla, yahudilerle huzur içinde oturuyoruz, komşuyuz, dostuz. içinde rum ortodoks, ermeni ortodoks, protestan, katolik kiliseleri ve bir de sinagog bulunduran bir ilçe ulan beşiktaş.

hiç de sıkıntı çekmiyoruz, her paskalya turta ve çörek gelir, bizden de aşure gider, herkes de birbirinin bayramlarını inansın, inanmasın kutlar, saygı duyar. biz birlikte yeriz, içeriz, eğleniriz, oynarız, paylaşırız, yaşarız da size ne oluyor lan pis ırkçılar? düşün ulan artık beşiktaş'ın yakasından düşün! güzelim semtin, güzelim takımının, güzelim kültürün içine etmeyi bırakın, ırkçılık yapacaksanız beşiktaş'tan defolun!
  • forumlarda filan aras'ın ermeni olmasına laf edenler var.
    hatta "azerilere ayıp ettik" gibi derin siyasi analizler yapana bile denk geldim.
    size diyeceğim odur ki, n'oolur, lütfen, allah aşkına, siktirin gidin başka takım tutun. ya da tutmayın. varlığınız ya da yokluğunuzun tuttuğunuz takım, ülke, evren ve insanlık için önemli bir kayıp olmayacağını fark edin ve şöyle ufka doğru durmadan yürüyün.
    ne beşiktaş kulübünü, semti, tarihi bilirsiniz, ne kafanız bir sikime çalışır ama her boka yorumunuz var.
    faşist olmayı bile beceremiyorsunuz..

türkiye doğumlu futbolcu. sporcu yani. siyasetçi, diaspora temsilcisi, asala üyesi filan değil. genç ve başarılı olmasını gönülden arzu ettiğimiz bir sporcu.
  • bir çok konuda olduğu gibi bu genç futbolcu konusunda da sığ bir tartışma yürütüyoruz.

aras özbiliz istanbul doğumlu. hollandada ajax gibi bir marka da futbol akademisinden eğitim almış ve o dönem yılın yeneteği seçilmiş bir futbolcu. ajaxtan kuban kransador kulübüne 3 milyon euro bonservis fesih bedeli ile geçmiş. o sezon yani 12/13 sezonunda kubanda 22 maçta forma giyerek 9 gol 5 asistlik bir performansa imza atarak büyük kulüplerin ilgisini çekmiş. 13/14 sezonunda 8 milyon euro bonservis fesih bedeli ile spartak moskovaya transfer olmuş. 13/14 sezonunda 32 maçta görev almış ve 6 gol 2 asist ile takımına katkı sağlamış. haziran 14te büyük bir sakatlık* yaşamış,geri dönmesi 300 gün civarı sürmüş. sakatlıktan sonra rehabilitasyon sürecini kişisel sosyal medya hesabından gün gün takip edilebilir şekilde yayınlamış. 15/16 sezonunda 9 maçta süre bulabilmiş ve 1 gol 3 asist yapmış. ameliyat masasından yada rehab sürecinden gelmiyor. aksine oynamaya hazır bir şekilde imza atacak beşiktaşa. işin daha güzeli aras beşiktaşa imza atacak ama görünen o ki ispanya liginden bir takıma (rayo vallecano ?) kiralık olarak verilecek. ispanya liginde ritmini bulması ve süre alması özgüvenini tekrar bulması açısından oldukça iyi bir opsiyon olacaktır.

potansiyeli olan,zaman zaman rusya gibi zor bir iklimde ve ligde bu potansiyeli kullanmış bir yetenek aras. rusyada farklı takvim ve iklimde bunları yapabilen bir genç yetenek doğduğu şehirde taraftarı olduğu beşiktaş gibi oyun karakterine uygun bir takımda neler yapabilir düşündükçe bile heyecanlanıyorum. santraforun arkasında her mevkide oynayabilen aras "içe kateden kanat hücumcusu" olarak nitelendirilebilir. şutu,tekniği ve hızı ile fark yaratan aras serbest vuruşlarda da çok yetenekli. halihazırda beşiktaşın oynadığı akışkan futbola rahatça adapte olabilir.

işin oldukça tatsız olan aslında pek de dahil olmak istemediğim arasın uyruğu kısmı var bir de. aras artık beşiktaşın futbolcusu. beşiktaşlılık kültürü gereği her türlü ırkçılığa,ayrımcılığa karşı olmak gibi bir misyonumuz var her bir beşiktaşlının. "hepimiz zenciyiz" pankartı açmış bir kültürün temsilcisiyiz. arasın gerçek beşiktaşlılar tarafından uyruğundan dolayı taciz edileceğine asla inanmıyorum. ülkenin ırkçılığa yatkın kesimlerinde de bu konuda büyük bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. sonuçta uefa nezdinde en az ırkçılık olaylarının yaşandığı ülke burası. yaşanırsa da buna en büyük tepkiyi büyük beşiktaş camiası ve taraftarları hep birlikte verecektir.

yazıya başlarken sığ bir tartışma yürütüyoruz demiştim. messiymiş değilmiş filan bu tartışmalar bence çok komik. gökhan töre örneği var önümüzde. beşiktaş gökhan töreyi kiraladığında resmi maçta golü yoktu gökhan törenin. şimdi geldiğimiz noktada 17 milyon euroya atletico madride transfer olmak üzere olduğu konuşuluyor. oynadığı sürece beşiktaşta yaptıkları ortada. bence türkiye liginin en büyük potansiyeli ve türk milli takımının en heyecan verici oyuncusu. yaptıkları ve yapabilecekleri ile büyük heyecan duyuyorum gökhan töre hakkında. ama kimse gökhan töreye güvenmezken beşiktaş ona yatırım yaptı,forma verdi ve gökhan töre markası oluştu.aras özbiliz bu saatten sonra messi olmaz. olmasın da. kendisinde varolan büyük potansiyeli beşiktaş adına sahaya yansıtabilirse (ki bunun için en doğru takımda) türkiye liginde ve avrupa arenasında beşiktaş formasıyla çok iyi performanslar gösterebilir. bu bir ihtimaldir ve aras bu ihtimali değerlendirmek üzere transfer edildi.

ben aras özbilize inanıyorum ve yapabileceklerinden dolayı heyecan duyuyorum. umarım en kısa sürede beşiktaş forması ile onun gol ve asistlerini izliyor oluruz.

not: twitter hesabında aras özbiliz ile çocukluk arkadaşı olan biri arasın beşiktaş taraftarı olduğunu söylemişti. hesabı bulamadım şuan ama bulursam ekleyeceğim. aras hem de beşiktaşlıymış. daha ne olsun?
  • vatanına dönmüş ermeni futbolcu. türkiye'de başarılı olmasını dilerim.
  • ilk kez duyduğum futbolcu. yalnız bu adamın ismi yaptığı işle çelişiyor. bu isimde biri topçu falan olmamalı. o ses türkiye'de maroon 5 şarkısı söyleyip çeyrek finalde elenen kıvırcık saçlı çocuk ismi bu.
hesabın var mı? giriş yap