şükela:  tümü | bugün
  • yükselişe geçen kötü senaristlerden. "yükselişe geçmek"i ünlenmek manasında kullandım. yazdığı senaryolar: erased, grace of monaco, the titan, a private war, project x, starman ve seducing ingrid bergman. erased'i bilemem, izlemedim, meraklısına başrolde olga kurylenko var, eleştiriler olumsuz. dikkatleri grace of monaco'yla çekti amel. bu film gösterildiği festivallerde yerden yere vurulmuştu, yönetmen filmin kötülüğünü harvey weinstein'in kurguyu karışmasında buldu ama yönetmen de, nicole kidman da, amel de tel tel dökülmüşlerdi bu filmde. the titan da dandik çıktı. rosamund pike'lı yeni film a private war da keza beğenilmemiş. asıl şaşırdığım şeyse jessica chastain'in amel'in yazdığı seducing ingrid bergman senaryosunu satın almasıydı. muhtemelen bu film de grace of monaco gibi dandik çıkacak. zaten nasıl ki kidman, grace kelly rolünde sırıtmışsa chastain de bergman rolünde sırıtacak. yerinde olsam rolü rebecca ferguson'a paslardım, zira ferguson daha doğru bir karar olurdu rol için. velhasıl amel şu sıralar durmadan senaryo yazıyor ama arka arkaya hepsi patlıyor. pike'ın oscar hayalleri de 2019'daki radioactive'e kaldı.