şükela:  tümü | bugün
  • ekseriyetle sabaha karşı 4 gibi gelen his. o saatlerde genelde uyuduğum için anlamıyorum zaten. bazen de nisan sonu mayıs başı gibi geliyor. bunu havalara bağlıyorum. ayrıca hissiyatımı tavuklar gagalasın.
  • en son ilkokul sıralarında suluboyayla patates ve ip baskı yaparken hissettiğimdir.
  • bugün bir saatliğine yaşadığım his. sadece para için aldığım uzun ve feci sıkıcı çeviriyi daha kopyalayıp dosyayı oluştururken metin tanıdık geldi. bilgisayarda arattım ve aynısını iki sene önce yaptığımı fark ettim. cillop gibi otuz sayfa çeviriyi buldum, tabloları filan da el emeği, göz nuru. bir an "şükürler olsun, hayat güzel" hissine kapıldım, nasıl nefret ediyorsam işten artık.
  • bugün kızımla kuğulu park'ta buluşmak için tunalı'da kulağımda şahane bir müzikle dans etmekle yürümek arasında yürürken, arada bir güneş gözlüğümü kaldırıp, bu sıcak günde mavi gökyüzüne bakarken gelen his. ben bile kendime inanamadım; insan daha biraz önce çok iyi bir haber almış gibi kaç dakika boyunca dev bir gülümsemeyle kalabilir? yanak kaslarımı hissederken, kaz ayaklarımı hep böyle gülmelerle ya da göz yaşımı silmekle ama hepsinde de içten bir yaşama hissiyle kazanmış olduğumu düşündüm; mutlu oldum. hiç bitmeyecek gibi gelen kötü anları düşündüm, yalnızca varlıklarını düşündüm; üzerlerinden geçmedim. "geçtiler!" dedim kendi kendime, geçtiler ki yüzümün yarısı ağız olacak şekilde yine gülebiliyorum. elbette değiştim o anlar geçerken ama, hâlâ öyle gülüp, şarkılara sesli eşlik ederek, arada bir elime koluma sahip olamayıp eğlenerek yürüyorum.

sonra tüm bu neşeyi henüz benim gelişimi görmemiş olan yavruya vermek için yere çömelip kollarımı açıyorum, dönüp beni görünce koşup sımsıkı sarılıyor. hayat gerçekten de çok daha güzel oluyor.
  • bu ara hiç uğramayandır.
  • kafam guzelken geliyor.
    ve ben zaten sırf bu his gelsin diye içiyorum.
    alkolik öküz bildirdi..
  • aslında hep güzel de..
    havanın güzelliğini,
    soğukluğunu,
    çiçeğin açtığını,
    ağacın yaprak döktüğünü
    görmeye yetecek “yaşam sevinci” lâzım.
    biz birini sevince biri tarafından da sevilince
    yani “ara sıra”* hayatı farkettiğimiz için eksik hissediyoruz.
  • yokluğu intihara sürükleyebilir.
  • libido yükselmesidir o, iyileşince geçer.